Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
agnesto
Najnowsze recenzje
1
...
102 103 104
...
112
  • [awatar]
    agnesto
    Wielki poczułam zawód przy tej powieści. Twierdzę, że Franzen zrobił mi wielką przykrość pisząc coś tak odstającego od KOREKT czy WOLNOŚCI (które ubóstwiam). Tutaj mamy miałki tekst, banalną historię i ... prostotę, która odrzuca. Nie będę zdradzać szczegółów - bo szkoda miejsca i rozwodu nad tym, co nie jest warte "przegadania" - ale przypuszczam, że "Bez skazy" nie znajdzie wielu popleczników.
  • [awatar]
    agnesto
    ten film wbija w siedzenie - tak mogłabym jednym słowem opisać to, co się dzieje z widzem podczas oglądania. Film, który zatrzymuje, uzurpuje sobie czas na wyłączność i nie pozwala się oderwać do samego końca. Od samego początku uczestniczymy w wydobyciu ropy naftowej. Patrzymy jak to wygląda od momentu dostania pozwolenia na wykopy, usilne szukanie i praca bez końca, by wreszcie dokopać się do tego "płynnego złota", które tak wszyscy poszukują. Day Lewis gra poszukiwacza, który zaczyna z niczym, a kończy jako pan, tupeciarz i cwaniak. Kończy jako bezwzględny alkoholik mieszkający samotnie w wielkiej posiadłości. Czy tak miało wyglądać jego szczęście zbudowane na stabilnych fundamentach "zielonej" gotówki? Czy alkohol, majątek, służba - czy to jest ten cel i radość? • Autentyczna rola Daniela Day Lewisa oraz jego "przyszywanego" syna, dziecka znalezionego na pustyni podczas kopania, staje się tak wiarygodna, a jednocześnie tak niewiarygodna, że nie sposób zapomnieć tego filmu. Emocje jakie towarzyszom tym dwóm postaciom, wzajemna miłość i późniejsza nienawiść - wszystko to wynosi film o raz jego twórców na wyżyny kinematografii. • Wspaniały, ale nie dla każdego widza.
  • [awatar]
    agnesto
    Piękny pod względem scenografii i kostiumów lecz... czegoś w tym filmie brak. Jakiejś iskry, jakiejś pasji, czegoś co by temu filmowi dawało sens jako całości. Oglądamy historię służącej, którą wiemy jak się będzie toczyć. Kwestią zasadniczą pozostawało, czy będzie tak, jak czujemy, czy będzie coś nowego, coś zaskakującego. A co dostajemy? Ona jest zawsze napastowana przez magnata włości, nie może się od niego opędzić, co daje jej i wrogów i fory w innym środowisku. Do tego liczne romanse dla korzyści i szybki seks z facetami, którzy co innego obiecują, co innego dają. Ot, skąd my to już znamy... I wielka szkoda, bo czego innego się spodziewałam.
  • [awatar]
    agnesto
    Wspaniały, bo jakże prawdziwy. • Oto obraz współczesnego świata zdominowanego tematem uchodźców i ludzi nielegalnie zasiedlających inne państwa. Samba mieszka u wujka a zarabia "na czarno" ciagle zmieniając miejsca zatrudnienia. Podobnie jak i jego kumple tuła się z dnia na dzień licząc na szczęście przy znalezieniu "zahaczenia" na chwilę za kilka euro. Pewnego dnia poznaje wolontariuszkę, młodą Francuzkę, która przeprowadza z nim rozmowę w biurze dla emigrantów. I od tego momentu wszystko powoli zaczyna przybierać inne formy. • Niezwykły film, który zmienia ludzi. Samba, czarnoskóry obywatel Senegalu dostrzega w "białej" kobiecie coś pasjonującego. Coś nikłego, delikatnego, coś zmysłowego i doświadcza innego życia, gdzie górę zaczynają brać zwykłe emocje, jak choćby miłość czy zachwyt nad pięknem. Ona zaś, Alice (w tej roli subtelna Charlotte Gainsbourg) przełamuje w sobie bariery i strach, zaczyna ostawiać tabletki nasenne i próbuje szukać odwagi w swoich pokładach kobiecości. A wszystko dzięki niemu, dzięki komuś, kto daje od tak, zwykłą wiarę w siebie samą. Film komediowy - przez łzy, raczej wzruszający, pasjonujący, MAGNETYCZNY.
  • [awatar]
    agnesto
    Bardzo dobry film - świetnie skonstruowany i jakże prawdziwy. Pełen pasji i muzyki - co powinno trafić w gust zarówno wybrednym widzom, jak i melomanom muzyki na najwyższym poziomie
Ostatnio ocenione
1
...
8 9 10
...
98
  • Gracz
    Dostojewski, Fiodor
  • Wieczny mąż i inne utwory
    Dostojewski, Fiodor
  • Nomadland
    Zhao, Chloé
  • Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
    McDonagh, Martin
  • Oświęcim
    Krahelska, Halina
  • Młody Mungo
    Stuart, Douglas
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo