Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
AgataL
Najnowsze recenzje
1 2 3 4
  • [awatar]
    AgataL
    Lektura obowiązkowa dla każdego użytkownika social mediów. Autor poddaje wnikliwej analizie fenomen Facebooka, wskazując jak oddziałuje na nasze życie na różnych płaszczyznach. Dużą wartością tej książki są liczne odniesienia do wydarzeń historycznych i politycznych poparte solidną porcją źródeł (aż 50 stron przypisów), co czyni ją dobrym punktem wyjścia do dalszego zgłębiania tematu. Przez naukowy styl może być nieco trudna w odbiorze, ale warto ją przeczytać, aby uświadomić sobie ukazane w niej mechanizmy.
  • [awatar]
    AgataL
    Krótka i bardzo wartościowa pozycja dla każdego, kto chce zacząć przygodę z pisaniem naukowym. W przypadku przygotowań do pisania pracy dyplomowej też się sprawdzi. Przystępnie napisana, liczne przykłady pomagają zrozumieć wskazówki i wykorzystać je potem w swoich tekstach.
  • [awatar]
    AgataL
    Jedynie kilka procent osadzonych w polskich więzieniach to kobiety (ok. 3%). Ze statystyk wynika, że większość kar orzekanych jest w związku z przestępstwami przeciwko zdrowiu i życiu - co 10 osadzony za zabójstwo jest kobietą. Skąd bierze się ten, wyższy niż wynikałoby z ogólnej proporcji, udział kobiet w tym waśnie rodzaju przestępstw? Albo raczej: dlaczego ofiara staje się sprawcą? Za opisanymi w reportażu historiami stoi przemoc domowa, często była ona obecna już w domu rodzinnym skazanych kobiet. Jest to wnikliwa analiza przyczyn, które doprowadziły bohaterki reportażu do zbrodni, a także wartościowy rys psychologiczny ofiar przemocy domowej. "Ta książka to głos oddany kobietom, które głosu nigdy nie miały"... Mocny i rzetelny reportaż. Inspirująca pozycja dla osób chcących zająć się tematem od strony naukowej.
  • [awatar]
    AgataL
    Pokazuje od środka jak działają grupy ekstremistów, książka skupia się na ruchach skrajnej prawicy i ich metodach działania. Warta przeczytania dla każdego, zwłaszcza dla aktywnie korzystających z internetu oraz zain­tere­sowa­nych­ polityką i socjologią. Przystępny język.
  • [awatar]
    AgataL
    Ciekawa. Autor przytacza relacje osób, które doświadczyły stanu bliskiego śmierci (np. śmierć kliniczna) i podaje możliwe wyjaśnienia tych przeżyć. Z oczywistych względów przytoczone relacje dotyczą pacjentów, którzy przeżyli, można powiedzieć, że nie umarli "naprawdę". Zatem książka ta nie daje jednoznacznej odpowiedzi, co do "życia po życiu". Niemniej jest to ciekawa pozycja. Autor wydaje się podchodzić do zagadnienia dość rzetelnie i bezstronnie.
Ostatnio ocenione
1 2 3 4
  • Antisocial media
    Vaidhyanathan, Siva
  • Zasady pisania tekstów naukowych
    Stępień, Beata
  • Aż do śmierci
    Górka, Daria
  • Coraz ciemniej
    Ebner, Julia
  • 27 śmierci Toby'ego Obeda
    Gierak-Onoszko, Joanna
  • Dyplom z Internetu
    Pawlik, Kazimierz
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo