Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
abrygola
Najnowsze recenzje
  • [awatar]
    abrygola
    Truskawkowe Ciastko wybiera się do szkoły. Jest tym bardzo przejęta i zapomina drugiego śniadania. Na szczęście może liczyć na swoich przyjaciół. Historia uczy dzieci dzielenia się i troszczenia o innych.
  • [awatar]
    abrygola
    Rasmus to dziewięcioletni chłopiec mieszkający w domu dziecka. Jego największym marzeniem jest posiadanie własnej rodziny. Pewnego dnia postanawia uciec z sierocińca i samodzielnie znaleźć ludzi, którzy go pokochają i zechcą stać się jego rodzicami. W czasie wędrówki poznaje pewnego włóczęgę - Oskara. W dalszą drogę ruszają już razem. Czeka ich wiele przygód i nieb­ezpi­ecze­ństw­. Książka bardzo fajna. Warto ją przeczytać.
  • [awatar]
    abrygola
    Trzynastoletni Theo pochodzi z prawniczej rodziny. Jego marzeniem jest zostać prawnikiem. Kiedy jego koleżanka znika bez śladu, Theo organizuje wśród kolegów ekipę poszukiwawczą. Postępując zgodnie z sugestiami swojego stryja w końcu trafia na ślad zaginionej koleżanki. Lektura lekka, przyjemna i wciągająca - godna polecenia.
  • [awatar]
    abrygola
    Książka napisana przez znaną autorkę literatury dziecięcej - Astrid Lindgren. Opisuje ona perypetie czteroletniej Lotty i jej starszego rodzeństwa. Dziewczynka ma wiele pomysłów, bogatą wyobraźnię i wyrazisty charakter. Bywa, że wpada przez to w tarapaty lub znajduje się w komicznej sytuacji. Przygody głównej bohaterki pobudzają dziecięcą wyobraźnie. Dorosłych natomiast skłaniają do przywołania wspomnień z dzieciństwa. Ta pozycja z pewnością zagości jeszcze u nas w domu, ponieważ spodobała się całej rodzinie.
W trakcie czytania
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo