Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Biblioteka Miejska w Mrągowie
[awatar]
Mrągowo BM
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: +48 89 743 34 62 ; 57 ; 58 ; 59
Województwo: warmińsko-mazurskie
Powiat: mrągowski
Adres: ul. Warszawska 26
11-700 Mrągowo
E-mail: biblioteka@mck.mragowo.pl

Wypożyczalnia dla Dorosłych: Poniedziałek - piątek 10.00 - 18.00
Sobota 10.00 - 14.00
Czytelnia dla Dorosłych: Poniedziałek, środa, piątek 8.00 - 16.00
Wtorek, czwartek 10.00 - 17.00
Sobota 10.00 - 14.00
Oddział dla Dzieci i Młodzieży: Poniedziałek - piątek 10.00 - 17.00
Sobota 10.00 - 14.00

Najnowsze recenzje
1
...
72 73 74
...
83
  • [awatar]
    Mrągowo BM
    Myśli samobójcze, alkoholizm, hazard to szczere wyznania byłego piłkarza Wisły Kraków - Andrzeja Iwana. Obowiązkowa lektura dla fanów piłki nożnej lat 70 i 80., którą chce się przeczytać przez jeden dzień.
  • [awatar]
    Mrągowo BM
    Autor fotografowanie traktuje jako hobby i oddaje to w pięknie zrobionych zdjęciach mazurskiej przyrody, które składają się na album.
  • [awatar]
    Mrągowo BM
    Dla osób zain­tere­sowa­nych­ Skandynawią super obrazowa książka, że aż chce się wyruszyć na zwiedzanie. Dla tych co byli fajne uzupełnienie - do własnych spostrzeżeń.
  • [awatar]
    Mrągowo BM
    Właśnie ! Czy mężczyźni są światu potrzebni ? Na to pytanie każdy musi sam sobie odpowiedzieć. • My przejrzeliśmy opinie internautów. Większość pisała, że są potrzebni: bo bez mężczyzn byłoby nudo i światem rządziłby chaos, że muszą pracowac na kobiece ciuszki... i cała masa innych powodów na TAK !!! Przeczytacjcie i oceńce sami:)))
  • [awatar]
    Mrągowo BM
    Mądra powieść o życiu, choć ukazuje bardzo trudne problemy relacji międzyludzkich.
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
beata.e.duszynska
Katriina
elzbietanyga2
noni31
anetab01
asja561
wolosz.roman
ewolek1
DorisP
aniacyganka
mmm
Olsztyn MBP
Keith
Wyborcy.PISu
wojciech
kamilatocek
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo