Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Administratorzy
[awatar]
admins

Grupa administratorów serwisu w.bibliotece.pl.

Dziś kolejna aktualizacja !

Oprócz sporej ilości drobnych poprawek wyglądu i zgodności - każda książka otrzymała swoje forum. Wystarczy wejść na dowolną stronę książki, stamtąd też będziemy mieli zawsze dostęp do tego wątku. Natomiast na głównej liście forum widzimy 10 najgorętszych rozmów plus te w których kiedykolwiek uczestniliśmy.

Komentarze (0)

Ostatnie nowości:
Na stronie każdej książki jest teraz opcja "Udostępnij", aby pokazać daną pozycję z okładką na swoim facebooku.
Ponadto tradycyjnie spora ilość drobnych poprawek zgodności i stabilności.

Komentarze (0)

Sukcesem zakończyła się integracja z kolejną biblioteką z województwa małopolskiego.

Od dziś w Portalu dostępna jest Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu. Witamy!

Tym samym liczba unikalnych pozycji w naszym centralnym katalogu powiększyła się o onad 20 tysięcy i jest ich już łącznie 189208.

Komentarze (2)
1 2 3 4 5 6
Właściciele
  • [awatar]
    szu
  • [awatar]
    emssik
Administratorzy
Redaktorzy
  • [awatar]
    Marcin
Członkowie
Pokaż listę (3)
Marcin
Kraków ŚBP
wojciech
dariusz
Masterka_Puppetow
mateo
Krystyna
Olkusz PiMBP
Ania
usunięte konto
IwonaZ
Bukowina Tatrzańska GBP
Gosia
Camell
Keith
Gromnik GBP
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo