Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Administratorzy
[awatar]
admins

Grupa administratorów serwisu w.bibliotece.pl.

Jutro, tj. 31.10 od godz. 9.00 Portal będzie niedostępny. Przerwa powinna potrwać maksymalnie do godz. 11.00, ale będziemy się starać aby powrócić szybciej.

Z góry przepraszamy za niedogodności.

Komentarze (1)

Jakkolwiek nie ogłaszamy drobnych usprawnień i poprawek, które co kilka dni trafiają do Portalu, tak tym razem doszło kilka opcji, o których warto wspomnieć.

W szczególności poprawiliśmy proces integracji użytkownika portalu z kontem czytelnika w wybranej bibliotece. Można teraz także odłączyć takie powiązanie, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Zarządzanie zamówieniami / rezerwacjami z poziomu Portalu pozwala teraz także na anulowanie zamówień / rezerwacji. A skoro można już usuwać, to chyba naturalną konsekwencją tego będzie, że już niebawem będzie można także je składać nie opuszczając progów Portalu w.bibliotece.pl :-)

Bibliotekom zaś radzimy zajrzeć na listę czytelników. Pojawił się tam przydatny filtr :-)

Komentarze (1)

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami w Portalu. Opisane niżej zmiany pojawiały się sukcesywnie w ciągu kilku ostatnich dni, tak więc aktywni użytkownicy z pewnością natrafili już na ich ślady (choćby na forum).

Integracja nowości w bibliotece

Wiele z bibliotek, które uczestniczą w Portalu, katalogując w systemie komputerowym oznacza wybrane pozycje jako "Nowości". Dotychczas, aby zobaczyć ich listę, trzeba było przejść na stronę bibioteki i jej katalogu OPAC aby przeglądać listę nowości. Dziś można to zrobić bezpośrednio na profilu biblioteki!

Więcej informacji oraz lista bibliotek udos­tępn­iają­cych­ nowości dostępne są na naszym forum - w.bibliotece.pl

Integracja konta czytelnika i rejestracja w bibliotece

Drugą niezwykle ważną funkcją jest możliwość integrowania w Portalu swoich kont czytelnika w bibliotekach. Posiadacz konta czytelnika w wybranej bibiotece może teraz - jednorazowo podając swój identyfikator i hasło - zarządzać kontem bezpośrednio z Portalu! Natomiast czytelnik, który jeszcze nie posiada konta w bibliotece, a przez to nie korzystający z jej usług, może automatycznie założyć sobie konto przy pomocy Portalu (o ile dana biblioteka zezwala na rejestrację).

Więcej szczegółów oraz krótki przewodnik po tej funkcji dostępne na naszym forum - w.bibliotece.pl

Zmiany dotyczące punktów reputacji

  • Punkty reputacji za napisanie recenzji są teraz zależne od tego, jak recenzję ocenili inni użytkownicy Portalu. Zatem warto pisać dobre recenzje i zbierać pozytywne oceny!
  • Liczba punktów reputacji wpływa na zwiększenie się pojemności wirtualnych regałów! Zatem - wystarczy oceniać, recenzować, dyskutować - limity na regałach nie będą już przeszkodą w zbudowaniu imponującego zbioru!
Komentarze (0)
1 2 3 4 5 6
Właściciele
  • [awatar]
    szu
  • [awatar]
    emssik
Administratorzy
Redaktorzy
  • [awatar]
    Marcin
Członkowie
Pokaż listę (3)
Marcin
Kraków ŚBP
wojciech
dariusz
Masterka_Puppetow
mateo
Krystyna
Olkusz PiMBP
Ania
usunięte konto
IwonaZ
Bukowina Tatrzańska GBP
Gosia
Camell
Keith
Gromnik GBP
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo