Maleńki Król Grudzień

Tytuł oryginalny:
Der kleine König Dezember
Autor:
Axel Hacke
Ilustracje:
Michael Sowa
Tłumacz:
Maria Świętek ...
Wydawca:
Wydawnictwo Media Rodzina (2005-2006)
ISBN:
978-83-7278-169-7, 9788372781687
83-7278-169-7, 978-7278-169-7
Autotagi:
druk
Więcej informacji...

Król Grudzień Drugi, jest niewiele większy od wskazującego palca i tak grubiutki, że aksamitny płaszczyk obszyty gronostajem nie dopina mu się na brzuchu, mieszka za regałem na książki. W jego świecie prawie wszystko odbywa się inaczej niż w naszym, dlatego król Grudzień starzejąc się, robi się coraz mniejszy. Gdyby zamieszkał u ciebie, zrozumiałbyś wiele rzeczy i dostrzegłbyś to, czego wcześniej nie widziałeś.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Król Grudzień II jest nie większy od wskazującego palca, ale tak pękaty, że czerwony płaszczyk obszyty gronostajem nie dopina mu się na brzuchu. Mieszka za regałem na książki, a jeśli czytelnikom uda się go spotkać, koniecznie niech zadadzą mu kilka pytań. Odpowiedzi mogą okazać się fascynujące, bowiem w jego świecie prawie wszystko odbywa się inaczej niż w naszym. Ot choćby, król Grudzień starzejąc się, robi się coraz mniejszy. Przecież to całkiem logiczne: skoro i tak ubywa nam życia, dlaczego nie ciała? A gdybyśmy my zamiast rosnąć w miarę upływu lat kurczyli się? Dzieci często gdybają nad takimi sprawami. Dorośli stopniowo tracą tę umiejętność, ale w towarzystwie malutkiego króla mogliby sobie przypomnieć, jak to jest dziwić się światu.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Axel Hacke
Ilustracje:Michael Sowa
Tłumaczenie:Maria Świętek Michael Sowa
Redakcja:Maria Świętek
Wydawca:Wydawnictwo Media Rodzina (2005-2006)
ISBN:978-83-7278-169-7 9788372781687 83-7278-169-7 978-7278-169-7
Autotagi:druk epika książki literatura literatura piękna opowiadania powieści proza zbiory opowiadań
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 17 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo