Mroczny anioł

Tytuł oryginalny:
Dark Angel
Inne tytuły:
Mroczny anioł /2
Autor:
Virginia C. Andrews (1923-1986)
Tłumacz:
Małgorzata Fabianowska
Wydawcy:
Legimi (2019)
Wydawnictwo Prószyński i Spółka (2014-2019)
Prószyński i Spółka Prószyński Media (2014)
Prószyński Media (2013-2014)
Wydane w seriach:
Rodzina Casteel
Duże Litery
Duże Litery (Prószyński i S-ka)
ISBN:
978-83-7839-640-6, 978-83-7839-724-3
978-83-7961-678-7, 83-7839-724-3
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.8 (8 głosów)

Drugi tom nowej sagi autorki bestsellerowych äKwiatów na poddaszuö.Siedemnastoletnia Heaven Leigh Casteel otwiera kolejny rozdział swego życia, przenosząc się do babci Gillian i jej znacznie młodszego męża, Tonyłego Tattertona. Tony, właściciel zabawkowego imperium Tatterton Toys, jest człowiekiem zamożnym i powszechnie szanowanym. Dla Heaven, obciążonej traumą dzieciństwa spędzonego w nędzy i upodleniu pośród dzikich wzgórz Zachodniej Wirginii, a potem koszmaru, jakiego doświadczyła w przybranej rodzinie, nowe miejsce wydaje się rajem. A jednak Farthingale Manor, pełna przepychu posiadłość, w której wreszcie może żyć w dostatku, wkrótce narzuca dziewczynie swój ponury, gotycki klimat. Pewnego dnia Heaven, błądząc w zielonym labiryncie wielkiego ogrodu, natyka się na maleńki domek, jakby żywcem wyjęty z bajek. I jak w bajce, spotyka tam swoją nową miłość É Troya, młodszego brata Tonyłego, zadeklarowanego samotnika i odludka. Troy, choć zrazu niechętnie, dopuszcza ją do swojego życia i romans w cieniu labiryntu zaczyna rozkwitać. Dokąd zaprowadzą tych dwoje poplątane ścieżki? Po mistrzowsku opowiedziana współczesna baśń z zaskakującymi zwrotami fabuły.äThe Times MagazineöFenomen popularności V.C. Andrews trwa nieustannie od czasu wydania äKwiatów na poddaszuö. Książki autorki, tworzące prawie dwadzieścia bestsellerowych serii, osiągnęły łączny nakład ponad 106 milionów egzemplarzy i zostały przetłumaczone na dwadzieścia dwa języki. äMroczny aniołö to druga część nowego cyklu, którego kolejne tomy wkrótce ukażą się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Dalsze losy sprzedanej Heven i jej rodzeństwa, które w nędzy i głodzie przeżyli razem dzieciństwo. Jak się wiedzie rodzeństwu, czy nowe rodziny dały dzieciom to co powinny - miłość?? Heaven odszukuje swoich dziadków ze strony zmarłej matki i co się okazuje, kto jest jej prawdziwym ojcem...czy osoby z którymi mieszkała to jej prawdziwa rodzina? Czy wybaczy ojcu? Łzy same cisną się do oczu a pięści zaciskają - co bowiem robi pogoń za pieniądzem. Pieniądz niszczy nie tylko miłość, ale i samego człowieka. • Polecam bardzo.
  • Bardzo przyjemnie się czyta, utrzymana jest w stylu poprzedniej sagi autorki. Polecam
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Mroczny anioł /2 Heaven
Autor:Virginia C. Andrews (1923-1986)
Tłumacz:Małgorzata Fabianowska
Wydawcy:Legimi (2019) Wydawnictwo Prószyński i Spółka (2014-2019) Prószyński i Spółka Prószyński Media (2014) Prószyński Media (2013-2014)
Serie wydawnicze:Rodzina Casteel Duże Litery Duże Litery (Prószyński i S-ka)
ISBN:978-83-7839-640-6 978-83-7839-724-3 978-83-7961-678-7 83-7839-724-3
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza rodzina zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 15 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo