Kwiat pustyni:

Desert flower

Tytuł oryginalny:
Desert flower
Reżyseria:
Sherry Horman
Aktorzy:
Liya Kebede
Sally Hawkins
Craig Parkinson
Kompozytor:
Martin Todsharow
Zdjęcia:
Ken Kelsch
Autorzy oryginału:
Waris Dirie
Cathleen Miller
Scenariusz:
Sherry Horman
Waris Dirie
Cathleen Miller
Producent:
Peter Herrmann ...
Tłumacz:
Marek Wrześniewski
Wydawcy:
Kino Świat International (2009-2015)
Edipresse Polska (2007-2012)
Match Factory (2010)
Świat Książki (2000-2010)
Wydane w seriach:
Viva! Najlepsze kino
ISBN:
978-83-7769-116-8
Autotagi:
DVD
filmy
filmy i seriale
nagrania wideo
Więcej informacji...
5.0 (4 głosy)

Powstały w oparciu o bestsellerową powieść "Kwiat pustyni", film jest autobiografią Waris Dirie. Urodzona w Somalii, w jednej z koczowniczych osad, w wieku 5 lat zostaje poddana rytualnemu obrzezaniu, w wieku 13 lat sprzedana mężczyźnie za żonę, by w końcu zostać amerykańską supermodelką. Obecnie ma 44 lata i pracując jako rzeczniczka Organizacji Narodów Zjednoczonych, przeciwdziała praktykom obrzezania na całym świecie.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Waries Dirie- ta oto kobieta będąc jeszcze dzieckiem, postanowiła sprzeciwić się regułom obowiązującym w Afryce i dążyć do zapobiegania okaleczaniu kobiet. Jej silna wola i samozaparcie wzniosły ją na wyżyny. Została światowej sławy znaną modelką walczącą ze stereotypami
  • Realna opowieść o trudnym dzieciństwie znanej modelki, która przeżyła koszmar. Ciężko przejść obok tej historii obojętnie. Na podstawie ksiązki powstał nawet film.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
monikam1986
Opis
Inne tytuły:Desert flower. Reż.: Sherry Horman
Reżyseria:Sherry Horman
Aktorzy:Liya Kebede Sally Hawkins Craig Parkinson
Kompozytor:Martin Todsharow
Zdjęcia:Ken Kelsch
Autorzy oryginału:Waris Dirie Cathleen Miller
Scenariusz:Sherry Horman Waris Dirie Cathleen Miller
Produkcja:Peter Herrmann Desert Flower Filmproductions
Tłumacz:Marek Wrześniewski
oraz:Waris Dirie
Wydawcy:Kino Świat International (2009-2015) Edipresse Polska (2007-2012) Match Factory (2010) Świat Książki (2000-2010)
Serie wydawnicze:Viva! Najlepsze kino
ISBN:978-83-7769-116-8
Autotagi:DVD filmy filmy i seriale film i wideo nagrania wideo
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 12 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo