Dywizjon 303

Autor:
Arkady Fiedler (1894-1985)
Lektor:
Tomasz Marzecki
Wydawcy:
Wydawnictwo Heraclon International (2011)
Story Box (2008)
Wydane w seriach:
Beletrystyka
Beletrystyka - Heraclon International
ISBN:
978-83-61592-14-3
Autotagi:
audiobooki
CD
MP3
4.0 (2 głosy)

AUDIOBOOK. Książka mówiona w formacie MP3. Faktograficzna relacja z powietrznej bitwy o Anglię w 1940 r., podczas której polski dywizjon wsławił się brawurą i nieustępliwością. Oprócz zapierających dech w piersi opisów podniebnych pojedynków, czytelnik ma okazję zapoznać się z sylwetkami lotników, a także pogłębić wiedzę historyczną i lepiej zrozumieć niektóre zawiłości wojennej machiny.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Zajęcia z języka polskiego, szczególnie dla nastolatka zorientowanego w kierunkach inżynierskich potrafią być 45 minutową kaźnią. To przebijanie się przez lektury, począwszy od cierpień romantycznych jednostek, poprzez cierpienia naszego narodu, cierpienia narodów sąsiednich, cierpienia wszelkich narodów a gdy tych już zabraknie to cierpienia narodów antycznych. • Nie zapomnę jak wtedy z odsieczą nadszedł nasz dzielny Dywizjon 303 ! Dla mnie najmilej wspominana lektura. Nieustająca akcja bez zbędnych dłużyzn, cierpień i rozmyślań, podniebne pościgi i bohaterstwo, niczym w lekko kiczowatym, ale jakże przyjemnym amerykańskim filmie. • Opisuję w wersji audio, bo naszło mnie żeby sobie odświeżyć tą pozycję właśnie w takiej formie. Tylko ja mam z Henrykiem Pijanowskim nie Tomaszem Marzeckim.
    +2 trafna
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo