Ostatnie lato

Autor:
Ann Brashares
Tłumacz:
Anna Reszka
Wydawcy:
Nowa Proza (2007-2008)
Egmont Polska Sp. z o. o (2006)
Autotagi:
druk
powieści
Więcej informacji...
5.0

Wzruszająca pierwsza powieść dla dorosłych napisana przez autorkę bestsellerowego cyklu Stowarzyszenie wędrujących dżinsów. Cykl Stowarzyszenie wędrujących dżinsów Ann Brashares sprzedał się w ciągu ostatnich pięciu lat w nakładzie ponad ośmiu milionów egzemplarzy i zyskał sobie jeszcze więcej milionów gorących wielbicieli. Teraz Brashares wykorzystuje swój błyskotliwy talent w bogatej, poruszającej powieści dla dorosłych, która przemówi zarówno do czytelników czterdziesto-, jak i dwudziestoletnich. Rozgrywające się na Fire Island przy Long Island Ostatnie lato jest uroczą, wzruszającą i wciągającą opowieścią o siostrzanych uczuciach, przyjaźni, miłości, stracie i dojrzewaniu. Historia trójki wakacyjnych przyjaciół - Riley i Alice, dwudziestokilkuletnich sióstr, i ich rówieśnika Paula, z którym dorastały - mówi o wydarzeniach pewnego lata, kiedy rodząca się miłość, seksualna ciekawość, nagła poważna choroba i głęboki sekret gwałtownie przenoszą troje młodych ludzi w świat dorosłych, w którym wakacyjna oaza już nie będzie ich chroniła. Równie mądra, ważna i czarująca jak jej ukochany cykl äStowarzyszenie wędrujących dżinsówö, równie liryczna, wnikliwa i poruszająca jak najlepsze dzieła literatury kobiecej, najnowsza powieść bez wątpienia sprawi, że Brashares zdobędzie całe nowe pokolenie dorosłych fanów. Ann Brashares jest autorką następujących powieści dla młodzieży: Stowarzyszenie wędrujących dżinsów, Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów - rok później, Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów - trzecie lato, Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów. Ostatnie lato. To jest jej pierwsza książka dla dorosłych. Autorka mieszka na Manhattanie, a sezony letnie spędza na Fire Island w stanie Nowy Jork.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Jest świetną opowieścią o dwóch siostrach i chłopakiem o imieniu Paul. Są od dzieciństwa przyjaciółmi ale oby dwie kochają się w nim a on ... przeczytajcie sami:)
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Ann Brashares
Tłumacz:Anna Reszka
Wydawcy:Nowa Proza (2007-2008) Egmont Polska Sp. z o. o (2006)
ISBN:978-83-7534-012-9 978-83-733 83-7534-012-9 978-83-534-012-9 978-83-7354-012-9 978-83-7534-112-9 978-83-7543-012-9
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 12 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo