Czarne wzgórza

Tytuł oryginalny:
Black Hills
Autorzy:
Nora Roberts
Magdalena Słysz
Tłumacz:
Magdalena Słysz
Wydawca:
Świat Książki (2011-2022)
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.0 (5 głosów)

Odrodzona miłość. Wielkie niebezpieczeństwo. Zapierająca dech przyroda. Wychowana na farmie w malowniczej Dakocie Południowej Lil poznaje Coopa, chłopca z Nowego Jorku, który przyjechał do dziadków na wakacje. Tych dwoje nigdy nie zapomni pierwszej miłości, lecz gdy spotykają się po latach, są już innymi ludźmi. Lil, obrończyni zwierząt, prowadzi rezerwat. Coop, detektyw, wraca na farmę, by pomóc dziadkom. Oboje nie zamierzają przywoływać dawnych sentymentów. W rezerwacie znów zaczynają dziać się dziwne rzeczy: po serii niewyjaśnionych zabójstw ktoś zaczyna prześladować Lil. Uwielbiana przez polskie czytelniczki Nora Roberts to autorka ponad dwustu powieści, nieodmiennie zajmujących pierwsze miejsce na listach bestsellerów „New York Timesa” [opis wydawcy].
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Sięgając po tę książkę liczyłam na więcej. Cała historia jest przewidywalna i momentami wręcz nudna. Bohaterowie niczym się nie wyróżniają, a wątek miłosny nie jest przekonujący. Czytając nie odczuwałam żadnych silniejszych emocji, ani razu się nie zaśmiałam, nie zapłakałam. Brnęłam do końca z myślą, żeby to się już skończyło. Na tle innych pozycji autorstwa Nory Roberts "Czarne Wzgórza" wypadają słabo.
  • Pierwsza miłość nie rdzewieje. I tak jest w tej książce. • Po latach Lil i Coop znowu się spotykają. Lil prowadzi rezerwat, Coop już jaka detektyw wraca na farmę dziadków. • Oboje nie zamierzają ulegać dawnym sentymentom. Tymczasem w rezerwacie zaczynają dziać się dziwne rzeczy,po serii niewyjaśnionych zabójstw ktoś zaczyna prześladować Lil. • Tylko Nora Roberts potrafi tak połączyć romantyczną opowieść o miłości z kryminalna intrygą. • Polecam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autorzy:Nora Roberts Magdalena Słysz
Tłumacz:Magdalena Słysz
Wydawca:Świat Książki (2011-2022)
ISBN:978-83-247-1782-8 978-83-7799-161-9 978-83-7943-410-7 978-83-813-9046-0 83-247-1782-8 978-83-794-410-7
Autotagi:beletrystyka druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 10 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo