Wszystkie nasze tajemnice

Tytuł oryginalny:
It all comes back to you
Autor:
Melissa Wiesner
Tłumacz:
Agnieszka Myśliwy
Wydawcy:
Wydawnictwo Luna (2024)
Wydawnictwo Marginesy
ISBN:
978-83-68121-95-7
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
3.5 (2 głosy)

Ta książka pobudzi cię do śmiechu, sprawi, że będziesz płakać z radości i smutku, a na koniec mocno przytulisz swoich najbliższych. Anna chce się dostać na studia. Całymi dniami się uczy, wieczorami pracuje i nigdy nie rozmawia o swojej rodzinie. Łatwiej jest trzymać wszystkich na dystans, dopóki w jej życiu nie dokona się zwrot. Tyle że los stawia na jej drodze Gabe’a. Gabe jest wybitnym studentem, ma dużą, idealną, serdeczną rodzinę. Stanowi całkowite przeciwieństwo Anny. A jednak nawiązuje się między nimi nić porozumienia. On umie ją rozśmieszyć, a jego srebrzystoniebieskie oczy potrafią przejrzeć ją na wylot. Mimo to Anna zrobi wszystko, aby Gabe nie odkrył jej najmroczniejszej tajemnicy, prawdziwego powodu, dla którego co wieczór czeka na nią tylko zimne, puste mieszkanie… Dlatego gdy chłopak zbliża się do prawdy, dziewczyna zostawia wszystko i ucieka z miasta. Po latach jednak wraca do miejsca, w którym się wychowała, a kiedy Gabe bierze ją w swoje silne ramiona, nareszcie czuje, że odnalazła dom. Czy prawda, gdy w końcu wyjdzie na jaw, zniszczy światy ich obojga? Gabe’owi Anna ufa bezgranicznie, ale co jeśli on również ma swoje tajemnice? Ile bólu zdołają pomieścić dwa serca, zanim popękają?
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Wszystkie nasze tajemnice” autorstwa Melissy Wiesner, to książka, która nie tylko snuje historię – ona wkrada się cicho w twoje serce, otula je delikatną melancholią i porusza każdą strunę twojej duszy. Czytasz, a z każdą stroną czujesz, jak wzruszenie buduje się powoli, jakby przesiąkało cię od wewnątrz. I nagle łzy same napływają do oczu, bo czujesz, że jesteś świadkiem czegoś niezwykle kruchego, pięknego i bolesnego zarazem. • Ale ta opowieść to także przypomnienie, jak wielką moc mają tajemnice. Są jak cienie, które rzucają się na każdą chwilę szczęścia, niczym niekończące się echo przeszłości, która nie daje o sobie zapomnieć. • Wszystkie nasze tajemnice” uczą nas, że miłość to nie jest idealna baśń, ale codzienne wybory – wybór, by być przy kimś, nawet wtedy, gdy wszystko wydaje się tracić sens. To historia, która pokazuje, że choć tajemnice mogą ranić, to tylko prawda daje nam prawdziwe wyzwolenie. • I może właśnie to jest największe przesłanie tej książki – że niezależnie od bólu, od porażek i demonów przeszłości, istnieje ktoś, kto spojrzy na nas z całą naszą niedoskonałością i powie: „Jesteś wystarczająca. Jesteś kochana.” • dawno nie przeczytałam tak fantastycznej książki, od tej historii nie można się oderwać. Piękna przyjaźń, która po wielu latach przeradza się w miłość.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo