Niespodziewany trup

Autor:
Małgorzata J. Kursa ...
Wydawcy:
Lissner Studio (2014)
Wydawnictwo Prozami (2013)
Lucky
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.5 (4 głosy)

Stanowi kontynuację książek pt.: Babska misja i Teściową oddam od zaraz. Zuchwały napad na bank, zamaskowani bandyci, przypadkowi świadkowie. I trup. Policja ma co robić, szczególnie że w tym małym miasteczku niewiele jest równie intrygujących spraw. Czy trup ma związek z napadem? Czy świadek rozpozna sprawców? A może oni zdołają wcześniej unieszkodliwić świadka? W tej przesiąkniętej humorem powieści, wątek kryminalny mocno rywalizuje z obyczajowym, gdzie na pierwszy plan wysuwa się dziewczynka, która usilnie pragnie znaleźć kandydata na... tatusia.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Małgorzata J. Kursa - NIESPODZIEWANY TRUP • Kolejna, z wątkiem kryminalnym, napisana z humorem książka autorki, którą uwielbiam. • Taki kryminał na wesoło, gdy za rozwiązywanie zagadek i problemów biorą się amatorzy - skądinąd znani bohaterowie z innych powieści autorki - redaktorzy "Echa Kraśnika". • Lektura lekka, przyjemna, na poprawę humoru i objętościowo niewielka.
  • Jak miło się zaskoczyłam, gdy w powieści pojawiły się znani mi już bohaterowie z książki „Teściową oddam od zaraz”. Co prawda, teraz główne role należały do kogoś innego, ale poczułam się jakbym wróciła do znanego mi już miejsca. I coś w tym rzeczywiście było! • „Niespodziewany trup” i przyznaję, że niespodziewanie padło na osobę, której wydawałoby się, że nic nie dobije. A jednak! Napad na bank w małym miasteczku? Przypadkowi świadkowie, którzy znaleźli się w niewłaściwym miejscu, o niewłaściwym czasie. I trup. I to wszystko w krótkim czasie! Czy te sprawy mają ze sobą jakiś związek? • Oprócz kryminalnej strony „Nies­podz­iewa­nego­ trupa”, mamy w tle niepozorny romans. A właściwie podchody dorosłych i intrygi małej Blondie, która szuka odpowiedniego kandydata na tatusia. Ewcia, bo o niej mowa, jest niezwykle bystrą i inteligentną dziewczynką. Bardzo szybko potrafi ocenić czy przypadkowo spotkany pan w supermarkecie nadaje się na jej ojca czy nie. Z kolei Anusia, mama Blondie, unika raczej bliższych relacji z mężczyznami i skupia się na swojej pracy i wychowywaniu dziecka. Sporo zmienia się, gdy na jej drodze pojawia się Patryk, w którym w młodzieńczych latach się podkochiwała, a który ze względu na swój dotychczasowy styl bycia nazywany jest latawcem. Jak to się skończy? Nie trudno się domyślić, ale droga ku temu na pewno nie będzie nudna! :) • Małgorzata J. Kurska po raz kolejny funduje nam lekką i bardzo przyjemną lekturę, bogatą w dużą dozę humoru. Do tego wszystkiego daje nam kilka życiowych lekcji. W ciekawy sposób pokazuje, że nie powinniśmy oceniać ludzi po tym, co mówią o nich inni. A także, że pazerność i zazdrość nie zawsze popłaca!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autorzy:Małgorzata J. Kursa Joanna Lissner
Wydawcy:Lissner Studio (2014) Wydawnictwo Prozami (2013) Lucky
ISBN:978-83-63742-03-4 978-83-63862-82-4 978-83-66332-18-8 978-83-62742-03-4 978-83-637742-03-4
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD druk epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 13 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo