Zawrocie: Inna wersja życia

Autor:
Hanna Kowalewska
Wyd. w latach:
2010 - 2018
Wydane w seriach:
Zawrocie
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.0 (8 głosów)

Kontynuacja bestsellerowego cyklu o Zawrociu

DWIE SIOSTRY, JEDNA TAJEMNICA, STO CZEKOLADOWYCH WIEŻ

Wydawało się, że trzy powieści z cyklu o Zawrociu wystarczą, by Matylda zgłębiła wszystkie rodzinne sekrety. Nic bardziej złudnego. Gdy do Matyldy trafia kilka fotografii, które nie pasują do żadnego z rodzinnych albumów, zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że oficjalna wersja jej życia nie ma nic wspólnego z prawdziwą. Co zdarzyło się, gdy miała sześć lat? Dlaczego rodzice wolą, by trzymała się z dala od przyrodniej siostry? Kim jest Asia-Wiewióra, dziewczynka z niepokojących snów?

Matylda ma nadzieję, że odkrycie tego, co stało się przed laty, pomoże naprawić relacje z siostrą i zakończy wieczną rywalizację.

Tylko czy warto szukać odpowiedzi, gdy wszyscy wokół przekonują, że niektóre tajemnice lepiej zostawić w spokoju? I czy przez te rodzinne porządki i nieporządki Matylda nie przegapi miłości i dokona właściwego wyboru?

Intrygująca opowieść o szukaniu porozumienia, o zawiłościach rodzinnych relacji i o miłości, która zawsze może zaskoczyć.

Hanna Kowalewska opowiada o losach Matyldy i innych bohaterów zawrociańskiego cyklu z finezją i elegancją, budując jednocześnie niezwykle sugestywny klimat zawiłych międzyludzkich relacji i namiętności.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Fabuła książki osnuta jest wokół wspomnień głównej bohaterki, która poszukuje przyczyny swoich życiowych niepowodzeń w przeszłości. Dzieciństwo jawi się jej momentami jako "czarna dziura", zwłaszcza miesiące przed i po narodzeniu młodszej siostry, z którą nie czuje żadnej więzi. Głęboko przeżywa także, maskując to chłodem, brak więzi uczuciowej z matką, w której zachowaniu dopatruje się różnych złych wspomnień z dzieciństwa, zwłaszcza znęcania się nad nią przez ojczyma oraz oddania jej do tzw. "tygodniowego przedszkola". Reasumując można stwierdzić, że złe przeżycia z dzieciństwa rzutują na całe dorosłe życie, zwłaszcza jeżeli brak w nim szczerości, wzajemnego zaufania i rodzinnych uczuć. Nigdy nie należy oceniać sytuacji bez uprzedniego wysłuchania drugiej strony i trzeba pamiętać, że nasze zachowanie budzi "sprzężenie" zwrotne, czyli jak my się odnosimy do kogoś, zwłaszcza do najbliższych, tak oni do nas.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Zawrocie [4] Inna wersja życia.T.4
Autor:Hanna Kowalewska
Wydawcy:NASBI (2018) IBUK Libra (2018) Legimi (2018) ebookpoint BIBLIO (2018) Wydawnictwo Literackie Oficyna Literacka Noir sur Blanc (2017-2018) Zysk i Spółka Wydawnictwo (2010-2015)
Serie wydawnicze:Zawrocie
ISBN:978-83-08-06148-0 978-83-08-06464-1 978-83-08-06637-9 978-83-7506-533-6 978-83-7506-893-1 978-83-7605-533-6 83-7506-533-6 83-7506-893-1 978-83-75-6-533-6
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 34 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo