Zarzut

Autor:
Remigiusz Mróz
Wyd. w latach:
2023 - 2024
Wydane w seriach:
Joanna Chyłka
Wielkie Litery.pl
Chyłka
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
3.7 (12 głosów)

Do Joanny Chyłki zgłasza się ksiądz, któremu prawniczka i jej siostra wiele zawdzięczają – to on przed laty wyciągnął do nich pomocną dłoń, kiedy najbardziej tego potrzebowały. Dziś jednak ciążą na nim zarzuty o pedofilię – i mimo że są przekonujące, Chyłka nie jest gotowa uwierzyć w jego winę.

Wraz z Kordianem podejmuje się jego obrony, choć ten ma poważne wątpliwości co do niewinności duchownego. Sprawa wystawia na próbę nie tylko ich związek, ale także umiejętności prawnicze – niekorzystne dowody się piętrzą, a w sprawę angażuje się młoda, pełna werwy oskarżycielka, zwana „Chyłką prokuratury”.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Czyta się szybko, ale po kolejne tomy sięgam już bardziej z rozpędu i ciekawości co jeszcze można "spłodzić" w tym cyklu. • Po raz kolejny w trakcie czytania Chyłkowo-Zordonowych perypetii dochodzę do wniosku, że autor powinien mieć całkowity zakaz opisywania scen damsko-męskich, no nie wychodzi mu to ani troszkę, styl z harlequina nie pasuje do powieści kryminalnych ni w ząb.
  • Czyta się dobrze, ale autor powinien już zakończyć historię Chyłki i Zordona bo niestety czasami bywa tak, że ma się wrażenie, że czyta coś na wzór telenoweli brazylijskiej.
  • Uważam, że autor zamiast iść w jakość preferuje ilość. Kolejna część pełna absurdów. Trzeba jednak przyznać, że dobrze się się czyta.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Remigiusz Mróz
Wydawcy:Wydawnictwo Czwarta Strona - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (2023-2024) Wydawnictwo Czwarta Strona (2023) Legimi (2023) Wydawnictwo Poznańskie Grupa Wydawnictwa Poznańskiego
Serie wydawnicze:Joanna Chyłka Wielkie Litery.pl Chyłka
ISBN:9788367815697 978-83-67815-32-1 978-83-67815-33-8 978-83-67974-78-3 978-83-955129-3-3 978-83-67176-32-1
Autotagi:audiobooki beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 9 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo