Cerber

Tytuł oryginalny:
Valhalla rising
Autor:
Clive Cussler (1931-2020)
Tłumaczenie:
Piotr Maksymowicz
Maciej Pintara
Wydawca:
Wydawnictwo Amber (2001-2003)
Wydane w seriach:
Przygody Dirka Pitta
Sensacja
Sensacja - Amber
ISBN:
83-241-1678-8, 83-7245-761-1
83-7245-761-0
Autotagi:
druk
książki
podręczniki programowane
powieści
proza
5.0

1035. Wikingowie docierają do Ameryki, gdzie znajdują… swoją śmierć. 1894. Okręt wojenny USA napotyka na Morzu Karaibskim tajemniczy obiekt… i zostaje staranowany. 2003. Dziewiczy rejs supernowoczesnego statku wycieczkowego po Pacyfiku staje się… rejsem ostatnim. Łącząc te wydarzenia, Dirk Pitt wpada na trop zbrodniczego planu i niewiarygodnego odkrycia. Odwieczne marzenie człowieka może się spełnić. I przerażająco zmienić losy ludzkości…
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Z pewnością jest to jedna z tych powieści, która trzyma w napięciu do samego końca. Nie miałam jeszcze okazji przeczytać innych pozycji Clive'a Cusslera, jednakże po "Cerberze" zamierzam sięgnąć po następne ksiązki tego autora. • Wszystko zaczyna się od wydarzeń związanych z wikingami, następnie wyprawy okrętu wojennego USA, aż po wielu latach przypadkowo, grupa badaczy naukowych, spośród których na pierwszy plan wysuwa się Dirk Pitt, poprzez serię różnych, niebezpiecznych wydarzeń, dochodzi do zaskakujaych odkryć. • Wartka akcja, ciekawe opisy, dużo nomenklatury inżynierskiej. Momentami jednak całkowicie oderwane od rzeczywistości, przez co czasami odnosi sie wrażenie, że czyta się przygody James'a Bonda. • Polecam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo