Diuna

Tytuł oryginalny:
Dune
Inne tytuły:
Dżihad Butleriański
krucjata przeciw maszynom
Autorzy:
Brian Herbert
Kevin J. Anderson
Tłumacz:
Andrzej Jankowski ...
Ilustracje:
Wojciech Siudmak ...
Wydawca:
Dom Wydawniczy Rebis (2008-2022)
Wydane w seriach:
Legendy Diuny
Legends of Dune
Legendy Diuny - Brian Herbert, Kevin J. Anderson
ISBN:
978-83-7510-099-0, 978-83-7510-104-1
978-83-8188-313-9, 978-83-8188-505-8
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.0 (3 głosy)

Od tragicznej śmierci maleńkiego syna Sereny Butler minęło już ćwierć wieku, a rozpoczęty w jego imieniu dżihad trwa nadal. Nieustępliwe ataki myślących maszyn i ich bezbrzeżne okrucieństwo podkopują stopniowo nadzieję ludzi na ostateczny sukces. W Lidze Szlachetnych narastają problemy. Do coraz gwałtowniejszych protestów ludności przeciw wojnie dochodzą tarcia na szczytach władzy ? Wielki Patriarcha Iblis Ginjo, wspierany przez Policję Dżihadu, dąży do zepchnięcia Sereny Butler na boczny tor i przejęcia władzy. Nigdy jeszcze przyszłość rodzaju ludzkiego nie była tak zagrożona... Tymczasem na odległym Poritrinie genialna matematyczka Norma Cenva, uwolniwszy się spod władzy Tio Holtzmana, pracuje nad przełomowym odkryciem, które może przechylić szalę zwycięstwa na stronę ludzi. Czy zdąży? [Powyższy opis pochodzi od wydawcy].
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Diuna-planeta ,na której odkryto przyprawę długowieczności. • Dżihad-wojna człowieka przeciwko zbuntowanym cyborgom. • Serena Butler-tragiczne losy bojowniczki o wolność. • Początek-powstanie gildii lekarzy,eugeniczek,pilotów i technologów. • Legenda-walka trzech rodów Corrinów,Atrydów i Harkonnenów. • Historia-opis kilkudziesięciu tysięcy lat dziejów ludzkości. • Diuna-świat intryg,wojen,zdrad i miłości.
  • Wstęp do Diuny. Pierwszy z trzech tomów wyjaśniających genezę Diuny. Dlaczego Harkonenowie nienawidzą Atrydów. Skąd wzięli się mentanci i nawigatorzy. Jak powstał zakon Bene Geserit. Wojna, miłość i nienawiść, zdrada i bohaterstwo.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Marivs
Opis
Inne tytuły:Dżihad Butleriański krucjata przeciw maszynom 0the machine crusade the machine crusade the Butlerian jihad
Autorzy:Brian Herbert Kevin J. Anderson
Tłumaczenie:Andrzej Jankowski Kevin J. Anderson
Ilustracje:Wojciech Siudmak Kevin J. Anderson Andrzej Jankowski
Wydawca:Dom Wydawniczy Rebis (2008-2022)
Serie wydawnicze:Legendy Diuny Legends of Dune Legendy Diuny - Brian Herbert, Kevin J. Anderson
ISBN:978-83-7510-099-0 978-83-7510-104-1 978-83-8188-313-9 978-83-8188-505-8
Autotagi:druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 23 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo