Nikt nie widział, nikt nie słyszał...

Autor:
Małgorzata Warda
Lektor:
Joanna Domańska
Wyd. w latach:
2010 - 2024
Wydane w seriach:
Duże Litery
Duże Litery (Prószyński i S-ka)
Autotagi:
audiobooki
druk
książki
MP3
powieści
proza
Więcej informacji...
4.0

Siedmioletnia Sara znika bez śladu z placu zabaw. Przez prawie dwadzieścia lat szuka jej policja, starsza siostra oraz ojciec. Kiedy przypadkowy przechodzień znajduje wychudzoną, zdezorientowaną kobietę, rodzi się nadzieja, że to ona może być zaginioną Sarą …

***

„Trudno oderwać się od tej zajmującej historii o miłości, nieobecności, nadziei, dziwnych przeczuciach i sile dzieciństwa, wpływającego na całe nasze życie. Warda wywołuje refleksję, wzrusza, czasami szokuje. Warto podarować tej książce swój czas...".

Janusz L. Wiśniewski

***

„Powieść napisana z prawdziwym nerwem. Wibrująca emocjami. Z kobietami w roli głównej i z mężczyznami w tle. Wiele tu lęków, nastrojów, czyhających w kącie demonów, których nie powstydziłby się sam Henning Mankell”.

Małgorzata Domagalik

***

„Małgorzata Warda osiągnęła coś, co rzadko się udaje, w świetnie skomponowanej, wciągającej i zagadkowej historii kryje się coś więcej, coś co zmusza do myślenia”.

Antonina Kozłowska, pisarka

***

„Trzy środowiska, trzy historie, trzy zaginione dziewczynki. Wydarzenia sprzed lat, które zmieniają życie ludzi – to temat powieści. Autorka, Małgorzata Warda opowiada o nieobecnościach. W Polsce rocznie znika tysiąc dzieci”.

Dziennik Wschodni, Maria Kolasiewicz

***

„Powieść porusza poważny temat dzieci zaginionych oraz losy ich rodzin. Bliscy czekają na odnalezienie swoich pociech nie rok, nie dwa, ale całe życie. Autorka w przejmujący sposób ukazuje tragedię tych ludzi. Nie boi się zadawać trudnych pytań i szukać na nie odpowiedzi. Bardzo zachęcam do lektury!”

Beata Woźniak, Słowem malowane

***

„Wśród zalewu książek lekkich, łatwych i szybko zapominanych, »Nikt nie widział, nikt nie słyszał« to powieść zupełnie inna, oryginalna, zapadająca w pamięć. Bardzo się cieszę, że przeczytałam tę książkę. Bardzo się cieszę, że Małgorzata Warda ją napisała”.

dabarai.blogspot.com

***

„Poruszająca, wciągająca i niesamowita. Te trzy słowa opisują fabułę najlepiej”.

Anna Jeziorska, lubimyczytac.pl

***

„Małgorzata Warda umie trzymać w napięciu. Umie utrzymać uwagę czytelnika. Umie też opisywać emocje, o czym świadczy jedna ze scen, w której uczestniczy Lena”.

Oko na kulturę

***

„Świetna, trzymającą w napięciu i wciągająca książka”.

Barbara Knot, lubimyczytac.pl

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Małgorzata Warda
Lektor:Joanna Domańska
Tłumacz:Magdalena Krzyżosiak
Wydawcy:Prószyński Media (2024) Prószyński i Spółka (2024) Storybox.pl (2019) Heraclon International (2019) Legimi (2019) Świat Książki (2010-2015) Heraclon International - Storybox.pl
Serie wydawnicze:Duże Litery Duże Litery (Prószyński i S-ka)
ISBN:978-83-247-1869-6 978-83-8031-291-3 978-83-8031-292-0 978-83-8194-054-2 978-83-8194-055-9 978-83-8352-329-3 978-83-8391-508-1 978-83-8031-392-0
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza wielka czcionka zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 15 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo