Brakujący element

Tytuł oryginalny:
Match
Autor:
Harlan Coben
Tłumaczenie:
Magdalena Słysz
Andrzej Szulc
Wydawcy:
partner kolekcji Ringier Axel Springer Polska Sp. z o. o (2024)
Wydawnictwo Albatros (2022-2024)
Legimi (2022)
Albartos Andrzej Kuryłowicz (2022)
Wydane w seriach:
Wilde
Śladem tajemnic
Thriller
Thriller - Wydawnictwo Albatros
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
rodzina
Więcej informacji...
4.1 (13 głosów)

Gratka dla miłośników bestsellerowego „Chłopca z lasu”. Kolejna powieść Harlana Cobena — autora kultowych thrillerów i powieści kryminalnych

Zgodnie z przypuszczeniami Coben nie kazał czekać długo zniecierpliwionym fanom „Chłopca z lasu”, zafascynowanych dalszymi losami Wilde’a. Po dwóch latach wraca on z kolejną powieścią — tym razem jest to „Brakujący element”. Wilde coraz dotkliwiej zaczyna odczuwać niepewność spowodowaną brakiem wiedzy o swojej przeszłości i rodzinie. Aby rozwikłać zagadkę swojego pochodzenia, rejestruje się na jednej ze stron internetowych, umożliwiających odnalezienie się spokrewnionym ze sobą osobom.

Próba ta kończy się powodzeniem i Wilde ma w końcu szansę poznać swojego biologicznego ojca. Spotkanie z nim w żaden sposób nie idzie jednak po jego myśli, rodząc tym większe wątpliwości co do swoich korzeni. Niespodziewanie okazuje się również, że jednym z jego krewnych jest Peter Bennett — gwiazdor popularnego TV show, zmagający się obecnie z poważnymi problemami natury osobistej i zmasowanym internetowym hejtem. Zaintrygowany Wilde postanawia zająć się śledztwem w sprawie Bennetta. Świat blichtru i sławy okaże się jednak bardziej przerażający, niż początkowo można to było sobie przypuszczać…

„Brakujący element” to książka, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom zagadek kryminalnych oraz powieści z dreszczykiem. Nie bez przyczyny Coben uznawany jest przecież za czołowego przedstawiciela tego gatunku. Zamów ją już dziś na stronie swiatksiazki.pl.

Harlan Coben — co warto o nim wiedzieć?

Harlan Coben to obecnie jeden z najpopularniejszych pisarzy amerykańskiego pochodzenia. Jego debiut literacki miał miejsce 1990 roku. Przełom w jego karierze nastąpił jednak 5 lat później, kiedy to światło dzienne ujrzała pierwsza z serii książek o Myronie Bolitarze. Od tego czasu na rynku wydawniczym pojawiło się kilkadziesiąt innych powieści Cobena. Wiele z nich doczekało przeniesienia ich na mały ekran. Jednym z nich jest polski miniserial w reżyserii Leszka Dawida pt. „Z głębi lasu”. Przez wiele tygodni królował on na szczytach najpopularniejszych produkcji krajowych.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Coben w formie. Seria z Wildem wciąga, jak zawsze czyta się jednym tchem.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:The Match
Autor:Harlan Coben
Tłumaczenie:Magdalena Słysz Andrzej Szulc
Wydawcy:partner kolekcji Ringier Axel Springer Polska Sp. z o. o (2024) Wydawnictwo Albatros (2022-2024) Legimi (2022) Albartos Andrzej Kuryłowicz (2022)
Serie wydawnicze:Wilde Śladem tajemnic Thriller Thriller - Wydawnictwo Albatros
ISBN:978-83-6733-839-4 978-83-6733-887-5 978-83-6742-611-4 978-83-67759-05-2 978-83-8215-827-4 978-83-67759-07-6
Autotagi:audiobooki dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza rodzina zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 17 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo