Strategia Bancrofta

Tytuł oryginalny:
Bancroft strategy
Autor:
Robert Ludlum (1927-2001)
Tłumacz:
Tomasz Wilusz
Wydawcy:
Wydawnictwo Amber (1991-2009)
Wydaw. Mizar (1992)
ISBN:
978-83-241-2792-4, 978-83-241-3263-8
97824127924, 83-241-2792-4
Autotagi:
druk
książki
powieści
3.5 (2 głosy)

W Libanie zostaje uprowadzony amerykański agent. Jego przyjaciel Todd Belknap, as wywiadu, rozpoczyna poszukiwania – wbrew rozkazom przełożonych. Dlaczego rząd USA nie chce się angażować? Co łączy porywaczy z tajemniczą fundacją charytatywną, która ma szczytne cele... i płatnych zabójców na usługach? Czy odpowiedzią jest enigmatyczny Genezis – człowiek, którego twarzy nikt nie widział, a który budzi paniczny lęk każdego, kto o nim słyszał? Od Rzymu przez Dubaj po Estonię – Belknap wraz z Andreą Bancroft, analityczką z zarządu fundacji, muszą odkryć prawdę o Fundacji Bancrofta, zanim będzie za późno – dla nich i dla świata.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Sprawnie, obrazowo napisana, trzymająca w napięciu. Pomimo zapewnień we wstępie o dostępności technologii opisanych w książce, jest pewna dawka niedowierzania, dla tego niektóre rzeczy trzeba przyjąć "na wiarę". Wiemy że "amerykańscy naukowcy" potrafią wiele... tak jak kiedyś potrafili rosyjscy czy chińscy więc pomińmy to litościwie milczeniem - wszak liczy się akcja, a ta jest wartka i nie nuży zbędnymi opisami. Wiadomo Ludlum - solidna firma.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo