Na końcu tęczy

Tytuł oryginalny:
Where rainbows end
Autor:
Cecelia Ahern
Tłumacz:
Joanna Grabarek
Wydawcy:
Wydawnictwo Akurat (2013)
Świat Książki - Bertelsmann Media (2006-2013)
Muza SA
Autotagi:
druk
książki
powieści
Więcej informacji...
3.9 (10 głosów)

Rosie i Alex od dzieciństwa są nierozłączni. Życie zadaje im jednak okrutny cios: rodzice Alexa przenoszą się z Irlandii do Ameryki i chłopiec oczywiście jedzie tam razem z nimi. Czy magiczny związek dwojga młodych ludzi przetrwa lata i tysiące kilometrów rozłąki? Czy wielka przyjaźń przerodziłaby się w coś silniejszego, gdyby okoliczności ułożyły się inaczej? Jeżeli los da im jeszcze jedną szansę, czy Rosie i Alex znajdą w sobie dość odwagi, żeby spróbować się o tym przekonać? Czy warto czekać na prawdziwą miłość? Czy każdy z nas ma swoją „drugą połówkę”? Może dowiemy się tego po lekturze tej ciepłej i wzruszającej powieści.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Szczerze mówiąc, sięgnęłam po tą książkę zaintrygowana zwiastunem filmu. Ponieważ moje motto brzmi: najpierw książka potem film! • Powiem szczerze, że bardzo mi się podobała , zarówno książka jak i film. • Książka opowiada o Rosi i Alexie oraz ich niesamowitej przyjaźni. W takiej formie jeszcze nie miałam okazji czytać powieści, w której poznajemy historię bohaterów poprzez wysłane do siebie wiadomości, maile, czaty czy listy. Dowiadujemy się z nich jak zmienia się ich życie; jak dorastają , kształcą się, zakochują, pobierają, mają rodzinę, dzieci. W ich przypadku jest różna kolejność :) • Odnajdują swoje drogi, uświadamiają sobie co w życiu jest ważne i jak często o tym zapominamy w wirze szarej codzienności. • ,, Życie ludzkie jest zbudowane z czasu. Nasze dni, nasza zapłata mierzone są w godzinach, nasza wiedza wyznaczana jest przez lata. Chwytamy w ciągu dnia kilka minut na przerwę na kawę, a potem czym prędzej biegniemy do biurek, spoglądamy na zegarek, żyjemy od jednej wizyty do drugiej. Mimo to nasz czas kiedyś się kończy i w głębi duszy zastanawiamy się, czy przeżyliśmy dobrze te wszystkie sekundy, minuty, godziny, dni, tygodnie, miesiące, lata i dekady." • Książka pokazuje ważne tematy w ciepły, lekki i humorystyczny sposób. Dzięki niej sama zatrzymałam się na chwilkę i zamyśliłam. • Tak mnie wciągnęła, że przeczytałam ją w ekspresowym tempie. Polecam gorąco :)
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Love, Rosie
Autor:Cecelia Ahern
Tłumacz:Joanna Grabarek
Wydawcy:Wydawnictwo Akurat (2013) Świat Książki - Bertelsmann Media (2006-2013) Muza SA
ISBN:83-7391-963-5 978-83-7758-512-2 978-83-7758-516-0 83-7391-936-5 983-83-7758-516-0
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 8 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo