70 zdrowych nawyków:

zdrowa dieta, świetne samopoczucie i niespożyta energia

Tytuł oryginalny:
70 healthy habits
how to eat better, feel great, get more energy and live a healthy lifestyle,
Autor:
S. J. Scott
Tłumacz:
Joanna Sugiero
Wydawcy:
Sensus (2020-2022)
Grupa Wydawnicza Helion
Wydane w seriach:
Sensus (Wydawnictwo Helion)
Sensus. Osobowość Odnowa
ISBN:
978-83-283-8073-8
Autotagi:
druk
książki
podręczniki
poradniki
1.0

Rządzą nami nawyki! Ten mechanizm został wypracowany przez tysiąclecia ewolucji i nikomu nie uda się całkowicie ich wyeliminować. Problem się zaczyna, gdy nawykowo rujnujemy sobie zdrowie: objadamy się, rezygnujemy z ćwiczeń czy badań profilaktycznych, zaniedbujemy się i każdy dzień kończymy drinkiem. Co gorsza, to wszystko „dzieje się samo”, właściwie poza naszą kontrolą. Oczywiście, możemy postanowić poprawę i coś zmienić. Ale jeśli zaczniemy bez odpowiedniego przygotowania, ryzyko porażki jest ogromne. Tylko czy można złe nawyki zastąpić dobrymi?
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Tylna strona okładki jest jak zwykle w tego typu książkach bardzo obiecująca. • Na str. 7 i 8 książki jest podane „wyłączenie od odpo­wied­zial­nośc­i prawnej” • Na 13 str. Autor stwierdza: że jest blogerem i nie jest ekspertem w sprawach związanych ze zdrowiem i sprawnością fizyczną. • Nasze życie to bardzo wiele nawyków, które zazwyczaj wykonujemy automatycznie. Autor w książce podaje 70 „zdrowych” nawyków. • Z podanych/proponowanych nawyków widać, że książkę nie napisał autor znający np. realia polskiego NFZ-tu. • Np. w zdrowym nawyku 4 proponuje aby codziennie spożywać dwie łyżeczki zdrowego oleju i ma to być np. ma to być olej palmowy. • W internecie możemy przeczytać, że olej palmowy ma długą przydatność do spożycia i jest tani, ale nie zawiera właściwie żadnych wartościowych składników odżywczych, to także składnik margaryn . podnoszą stężenie cholesterolu LDL we krwi, a to pierwszy krok do rozwoju miażdżycy. • W nawyku 25 autor napisał: „unikaj uwodornionych olejów oraz takich, które zawierają tłuszcze trans” ale nie podał już jakie to są oleje. • W nawyku 26 proponuje spanie na lewym boku, aby to wykonać należy włożyć do piżamy dwie piłeczki tenisowe. Już to widzę jak czytelnicy w nocy śpią z piłeczkami tenisowymi. • W książce są również podane znane nawyki o których wiemy bez czytania książki, gdy ich nie wykonamy to wiemy, że dostaniemy mandat. • Książka została wydana w 2022 roku i dobrze by było aby wydawnictwo przed jej wydrukowaniem zastanowiło się nad sensem takiego druku.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo