Projekt Riese

Autor:
Remigiusz Mróz
Wydawcy:
Wydawnictwo Filia (2005-2024)
Legimi (2022)
IBUK Libra (2005)
Wydane w seriach:
Mroczna Strona
Filia Mroczna Strona
WielkieLitery.pl
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
2.8 (29 głosów)

E-BOOK. Pierwszy tom cyklu. Riese. Największy projekt nazistowskich Niemiec, którego przeznaczenie wciąż pozostaje nieznane. Niegdyś być może podziemne miasto, arka przetrwania lub fabryka, w której pracowano nad bronią jądrową - dziś atrakcja turystyczna w Górach Sowich. Odwiedzić postanawia ją pięcioro ludzi, zupełnie nieświadomych tragedii, która ma ich spotkać. Podczas eksploracji tuneli dochodzi do trzęsienia, a stropy ulegają zawaleniu, odcinając turystów od świata i pozbawiając ich szans na ratunek. Robią wszystko, by przeżyć, powoli uświadamiając sobie, że na powierzchni wydarzyło się coś, co sprawiło, że znany im świat przestał istnieć i że to oni mogą być jedynymi, którzy przetrwali. Kolejny tom nosi tytuł "Operacja Mir".
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Słaba pozycja. Autor starał się ale...
  • Dobrze się czyta, ale fabuła nie powala :)
  • No nawet przyjemnie się czyta, choć z reguły nie lubię tak wydumanych wątków. Totalna fikcja połączona z fantastyką i historią, a także wątki z naszego obecnego "świata" w jednej powieści dała dość ciekawy efekt. Mnie się książka podobała i polecam. Zaskakująco skłania też do refleksji nad ludzkością, wyborami człowieka, możliwych rozwiązaniach. No, ciekawe.
  • No nie podobało mi się... Niby Mróz, niby jakaś akcja, niby jakaś fabuła ale to zdecydowanie nie moje klimaty... Kryminały tego autora są zdecydowanie ciekawsze niż książki SF.
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Remigiusz Mróz
Wydawcy:Wydawnictwo Filia (2005-2024) Legimi (2022) IBUK Libra (2005)
Serie wydawnicze:Mroczna Strona Filia Mroczna Strona WielkieLitery.pl
ISBN:978-83-8195-810-3 978-83-8195-903-2 978-83-8280-029-6 978-83-8280-037-1 978-83-8357-332-8 978-83-8357-341-0
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza wielka czcionka zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 15 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo