Projekt Riese

Autor:
Remigiusz Mróz
Wydawcy:
Wydawnictwo Filia (2005-2024)
Legimi (2022)
IBUK Libra (2005)
Wydane w seriach:
Mroczna Strona
Filia Mroczna Strona
WielkieLitery.pl
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
2.8 (29 głosów)

E-BOOK. Pierwszy tom cyklu. Riese. Największy projekt nazistowskich Niemiec, którego przeznaczenie wciąż pozostaje nieznane. Niegdyś być może podziemne miasto, arka przetrwania lub fabryka, w której pracowano nad bronią jądrową - dziś atrakcja turystyczna w Górach Sowich. Odwiedzić postanawia ją pięcioro ludzi, zupełnie nieświadomych tragedii, która ma ich spotkać. Podczas eksploracji tuneli dochodzi do trzęsienia, a stropy ulegają zawaleniu, odcinając turystów od świata i pozbawiając ich szans na ratunek. Robią wszystko, by przeżyć, powoli uświadamiając sobie, że na powierzchni wydarzyło się coś, co sprawiło, że znany im świat przestał istnieć i że to oni mogą być jedynymi, którzy przetrwali. Kolejny tom nosi tytuł "Operacja Mir".
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Chyba najgorsza książka Remigiusza Mroza jaką do tej pory przeczytałam. Fakt, jest to coś innego od znanych serii kryminalnych, jednak fabuła to jakaś pomyłka. Doczytałam do końca tylko dlatego, że liczyłam na jakąś poprawę, rozwój sytuacji. Zamiast tego dostałam pogmatwaną i nie do końca przemyślaną treść.
  • Przyznam szczerze że to pierwsza książka (oby ostatnia) Mroza której czytanie nie sprawiło mi przyjemności. Słaba fabuła, niski poziom "akcji". Czekałem na te książkę długo. Stracony czas oczekiwania.
  • Takiego gniota to dawno nie czytałam. Autor odleciał totalnie
  • Właśnie skończyłem czytać i muszę powiedzieć, że treść książki nie powaliła z nóg. Miałem odczucie, że była pisana z musu. Wiele poruszanych wątków z przestrzeni linii czasowych było wątpliwych i rozpraszało skupienie czytania nad główna treścią. Treść książki nie wciągała na zabój i szczerze przynudzala. Zdecydowanie lepsza i podobnej treści była Echo z otchłani, która przeczytałem pierwsza i druga część jednym tchem. Generalnie nudna książka a treść to masz masz.
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Remigiusz Mróz
Wydawcy:Wydawnictwo Filia (2005-2024) Legimi (2022) IBUK Libra (2005)
Serie wydawnicze:Mroczna Strona Filia Mroczna Strona WielkieLitery.pl
ISBN:978-83-8195-810-3 978-83-8195-903-2 978-83-8280-029-6 978-83-8280-037-1 978-83-8357-332-8 978-83-8357-341-0
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza wielka czcionka zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 15 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo