Panna z Bajki

Autor:
Katarzyna Michalak
Wydawcy:
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2021)
Jednym Słowem (2021)
ISBN:
978-83-240-7645-1
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
3.7 (7 głosów)

Hania Ruczaj ma dwie wielkie miłości: pisanie scenariuszy filmowych oraz uroczy, wtulony w zieleń lasu domek, który nazwała Bajką. To w nim chroni się przed światem. I w nim stara się zapomnieć o wydarzeniach sprzed dwóch lat. Tam też niczym huragan odwiedzają ją dwie ukochane przyjaciółki. Magda jest asystentką znanego reżysera i nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. No, może jest jedna... wyznanie szefowi, że od lat się w nim kocha. Lena natomiast potrafi uwieść każdego mężczyznę i zawiązać niejedną intrygę, ale nikomu się nie przyzna, że w głębi serca marzy o prawdziwej miłości. Gdy przyjaciółki wpadają na genialny plan ziszczenia marzeń Hani o realizacji scenariusza filmowego, nie wiedzą jeszcze, że zapoczątkują lawinę miłosnych wydarzeń. Będzie wesoło! I romantycznie! Dopóki przeszłość nie zapuka do drzwi dziewczyny. Nic nie jest ważniejsze od szczęścia tych, których się kocha.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Nie jest to najlepsza książka Pani Michalak, rozczarowałam się czytając.
  • Książka o sile przyjaźni, miłości i spełnianiu marzeń. Polecam.
  • Wielki powrót wspaniałej autorki do której mam słabość, dzięki jej książka pokochałam polskich autorów. • Panna z Bajki to historia trzech przyjaciółek i ich zawirowań losu. • Powieść pełna emocji zwariowanych i przezabawnych tekstów Magdy, po pełne emocji i łzy przeżyć Hani oraz zdystansowaną Lenę • Piękna i prawdziwa przyjaźń, dziewczyny skoczyły by za sobą w ogień. W dzisiejszych czasach nie jeden zazdrości takiej przyjaźni. • Hania Ruczaj ma dwie wielkie miłości: pisanie scenariuszy filmowych oraz uroczy wtulony w zielony las domek, który nazwała Bajką. Magda jest asystentką znanego reżysera w którym skrycie się kocha. Lena natomiast potrafi uwieść każdego mężczyznę i zawiązać nie jedną intrygę. • Katarzyna Michalak jak zwykle miło mi zapewniła czas ze swoimi bohaterami. • Jedyne nad czym ubolewam to to że autor piszę książkę przez kilka tygodni, miesięcy a my czytelnicy potrafił przeczytać ją w jeden dzień i ciężko jest się oderwać.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo