Susza:

co zrobisz, gdy z kranów przestanie płynąć woda?

Tytuł oryginalny:
Dry
Autorzy:
Neal Shusterman
Jarrod Shusterman
Tłumacz:
Jacek Konieczny
Wydawcy:
Wydawnictwo WAB (2024)
Wydawnictwo YA - Grupa Wydawnicza Foksal (2021)
YA (2021)
Grupa Wydawnicza Foksal
ISBN:
978-83-280-7470-5, 978-83-280-9218-1
978-83-8319-806-4
Autotagi:
beletrystyka
druk
książki
powieści
proza

Najpierw zostaje zakazane napełnianie basenów, potem – podlewanie ogródków, aż pewnego dnia z kranów przestaje lecieć woda. Przez kolejne trzy dni 28 milionów ludzi będzie walczyć o przetrwanie. To doświadczenie zmieni każdego, komu uda się przeżyć. Kiedy rodzice nastoletniej Alyssy nie wracają z wyprawy po wodę, dziewczyna z młodszym bratem i chłopakiem z sąsiedztwa wyrusza w podróż przez zmienione przez suszę okolice, by znaleźć wodę, rodziców i przetrwać.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Autor bestselerowej Głębi Challengera powraca w nowej książce, tym razem pisanej wspólnie z synem. • Kalifornia – jeden z najgorętszych obszarów USA – zmaga się z najdotkliwszą klęską suszy, jaką widział świat. Rząd wprowadza kolejne obostrzenia – zakaz podlewania roślin, napełniania basenów. Mieszkańcy próbują radzić sobie jak mogą, do czasu aż z kranów przestaje płynąć woda. Jak to wpłynie na miliony Amerykanów? Do czego są zdolni posunąć się przyjaciele, by przetrwać? W tym dystopijnym świecie towarzyszymy nastoletniej Alyssie. Kiedy rodzice jej i Garretta nie wracają z ekspedycji, dziewczyna wyrusza we własną podróż. • Przerażająca wizja, która miejmy nadzieję, nie wydarzy się naprawdę.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo