Miłość na później

Tytuł oryginalny:
If I never met you
Autor:
Mhairi McFarlane
Tłumacz:
Nina Dzierżawska
Wydawcy:
Muza Warszawskie Wydawnictwo Literackie (2021)
Legimi (2021)
ISBN:
978-83-287-1767-1, 978-83-287-1770-1
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
3.7 (3 głosy)

Jeśli udawanie miłości jest aż tak łatwe... skąd wiadomo, kiedy jest ta prawdziwa?

Gdy jej partner od ponad dekady nagle z nią zrywa, Laurie jest wstrząśnięta – nie tylko dlatego, że pracują w tej samej kancelarii prawniczej, więc musi codziennie go widywać. Jej dotychczas idealne życie rozsypuje się na kawałki, a myśl o powrocie do randkowania w epoce Tindera napawa Laurie autentycznym przerażeniem. Kiedy wiadomość o ciąży nowej partnerki jej byłego lotem błyskawicy rozchodzi się po kancelarii, dziewczyna stwierdza, że tego już za wiele; nie pozwoli się tak upokarzać. I wtedy przypadkowe spotkanie w zepsutej windzie ze słynnym na całą kancelarię playboyem otwiera przed nią nowe możliwości.Jamie Carter nie wierzy w miłość, ale potrzebuje uczciwej, poważnej dziewczyny, żeby zrobić wrażenie na szefostwie. Laurie pragnie, by nowy seksowny mężczyzna dostarczył innego tematu do plotek w kancelarii. Propozycja idealna: rozgrywany w mediach społecznościowych romans na niby, ze strategicznie zaplanowanymi zdjęciami i ustaloną konkretną datą zakończenia.

Zemsta będzie słodka...

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Zacznę od tego, że książka czytając sam opis będzie przewidującą. Wiadomo jak się skończy. • Jednak to co się dzieje pomiędzy! Dla mnie rewelacja! • Te postacie są prawdziwe! • Laurie polubiłam i rozumiałam jej ból. Płakałam razem z nią. • Czy kobieta po 30stce może tak rozpaczać? Myślę, że każda, która odkryła zdradę swojego faceta/narzeczonego/męża powie, że tak. I ja również tak mówię! Ja również wyłam, po tym jak odkryłam zdradę. Ja również spotykałam się długo z facetem, może nie było to tak długo jak u Laurie i Dana ale jednak. Wiem co to za ból. Wiem również co to za ból, gdy to on pomimo tego co zrobił układa sobie życie, gdy to ona jest w ciąży. I gdy jesteś już po 30stce i wiesz, że jest już za późno. • No dobra, chyba za dużo tu prywaty ;) • Dla mnie jednak, ta historia jest prawdziwa, i prawdziwe są emocje. • A że kończy się jak w przewidywalnym romansie? Mi to nie przeszkadza. • Fajnie, jest czasem poczytać coś prawdziwego ze szczęśliwym zakończeniem. • I ja ją polecam! • Jasne jest parę niuansów, których można by się doczepić. Ale nie chcę i nie będę tego robić!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo