Przekraczanie granic

Autor:
Ewelina Dobosz
Wydawcy:
Niegrzeczne Książki (2021)
Wydawnictwo Kobiece Łukasz Kierus
Wydane w seriach:
Zakazane relacje
Niegrzeczne Książki
ISBN:
978-83-66967-28-1
Autotagi:
beletrystyka
druk
książki
powieści
proza
4.0

Judyta jest psychoterapeutką - zaangażowaną i profesjonalną. Nigdy nie narusza granic, których wymaga jej zawód. Aż do teraz. Teraz nie jest już taka pewna, czy uda jej się zachować dystans. Maks zajmuje wysokie stanowisko na scenie politycznej. Od jakiegoś czasu cierpi na urojenia, stany lękowe, utraty świadomości. Próbuje ukryć to przed opinią publiczną, dlatego szuka dla siebie prywatnego terapeuty, który pomoże mu uporać się z tym problemem. Kiedy tych dwoje trafia na siebie, nic już nie jest w stanie powstrzymać rodzącej się między nimi namiętności. Nie dość jednak, że Maks jest pacjentem Judyty i osobą publiczną, to jeszcze ma żonę i wrogów, którzy próbują mu zaszkodzić. Co więcej, problem, z którym zgłosił się do Judyty, zdaje się mieć wiele przyczyn. Czy terapeutce uda się je odkryć? A co, jeśli upomni się o nią jej własna przeszłość?
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Drugi tom dylogii od Eweliny Dobosz i muszę Wam powiedzieć, że właśnie takie książki uwielbiam. • Kolejny raz nie dość, że się nie rozczarowałam, to jestem po prostu zakochana w twórczości Ewelinki! • Ja chcę takich powieści jak najwięcej! Serio!!! • Ewelina ma bardzo lekki styl pisania więc przez książkę, czytelnik ma wrażenie, że po prostu płynie. Niebanalna historia i wiecie co? To jedyny polityk, który tak bardzo mi się podoba :P Nie tylko wizualnie, hahaha :P Takich poproszę więcej, a najlepiej w realu, w naszym kraju! • Wciągająca, intrygująca i namiętna historia spod pióra Eweliny Dobosz! • Polecam serdecznie!
  • Judyta pracuje jako psyc­hote­rape­utka­, w swojej pracy jest zawsze w pełni profesjonalna. Prywatnie zmaga się z wieloma problemami, niedawno została wdową i samotnie wychowuje dwójkę dzieci. • Maks jest ministerem sprawiedliwości. Jako osoba publiczna pracuje pod ogromną presją, stawiając czoła wysokim wymaganiom społeczeństwa i wspó­łpra­cown­ików­. Od niedawna ma halucynacje, stany lękowe i napady paniki. Rozpoczyna terapię u Judyty. Czy kobieta pomoże Maksowi pokonać dręczące go problemy zdrowotne? "Przekraczanie granic" to drugi tom cyklu Zakazane relacje. W pierwszej części bohaterami byli Agata i Rafał, tu odgrywają rolę drugoplanową. Świetna książka, która wciąga od pierwszych stron i nie sposób się od niej oderwać. Poznajemy trud życia samotnej matki. Tajemniczą historię Maksa, gdzie w pewnym momencie granica pomiędzy jawą i snem zaczyna się zacierać. Rozterki bohaterów, układy, kręgi władzy, relacja terapeutka – pacjent, pożądanie. Połączenie wątku kryminalnego i obyczajowego. Mnie książka się podobała.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo