Czyste zło

Tytuł oryginalny:
When you see me
Autor:
Lisa Gardner
Tłumacz:
Andrzej Szulc ...
Wydawcy:
Wydawnictwo Albatros (2021)
Legimi (2021)
ISBN:
978-83-8215-094-0, 978-83-8215-415-3
978-83-8215-419-1, 978-83-8215-591-4
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.1 (11 głosów)

W górach Georgii odnaleziono szkielet kobiety. Ale prawda o tej zbrodni wciąż owiana jest tajemnicą.

Sprawa psychopatycznego porywacza Jacoba Nessa wciąż pozostaje otwarta, choć on sam od dawna nie żyje. Agentka specjalna FBI Kimberly Quincy i detektyw bostońskiej policji D.D. Warren nieustannie szukają śladów, które pozwolą ujawnić prawdziwą skalę jego zbrodni.

Wydaje się, że makabryczne odkrycie w Appalachach ma związek z działalnością Nessa. Do małej mieściny w górach przyjeżdżają więc obie, Kimberly i D.D., i zabierają ze sobą jedyną osobę, która ma szansę poskładać nowe dowody w całość: Florę Dane, ocalałą ofiarę psychopaty.

W miasteczku wydarzyło się coś naprawdę złego. To, co z początku przypominało gotycką tajemnicę, staje się jeszcze bardziej przerażające, kiedy okazuje się, że najgorsze sekrety Nessa wciąż kryją się w mroku.

Agentka specjalna FBI i policyjna detektyw będą musiały wykorzystać wszystkie umiejętności, by poprowadzić najbardziej makabryczne dochodzenie w swojej karierze, a Flora jeszcze raz zmuszona będzie sięgnąć do swoich mrocznych wspomnień, by spróbować rozliczyć się z przeszłością i – być może – uratować innych. Nie wie jeszcze, że czeka ją zadanie znacznie niebezpieczniejsze, niż sądzi. Bo czyste zło przez lata wcale nie zasnęło i jest bliżej, niż komukolwiek się wydaje.

Łańcuch morderstw, wybuchowy zespół FBI i dziewczyna, która od dawna milczy, ale od dawna też pragnie zemsty.

Karin Slaughter

Thriller psychologiczny, który szokuje zwrotami akcji i zmusza do przewracania kolejnych stron. Ta fabuła i postaci nie pozwolą ci przestać czytać. Lisa Gardner jest u szczytu kariery!

Kathy Reichs

Ta książka to prawdziwa torpeda, którą w stronę czytelników wystrzeliła Lisa Gardner, to kulminacja jej talentu. Zaczyna się spokojnie, od intymnego, osobistego punktu widzenia, a potem dodaje gazu i eksploduje, zostawiając czytelnika bez tchu.

Gregg Hurwitz

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Kolejna pozycja L.Gardner warta przeczytania. Szybka, wartka akcja, zrozumiałe zwięzłe zdania to wszystko przekłada się na to że czytelnik chce szybko przeczytać całą książkę. Fabuła również, jak na Listę przystało, nie zawodzi. Polecam fanom zbrodni
  • Mimo znanego nazwiska nigdy nie miałam okazji czytać Lisy Gardner. Sięgając spontanicznie po "Czyste Zło" liczyłam, że to opowieść nie będąca częścią żadnego cyklu. Niestety - okazało się, że to już 11 część serii z detektyw D.D.Warren, jednak zupełnie nie przeszkadzała mi nieznajomość poprzednich tomów. Historia jest tutaj jasno opisana a zagadka kryminalna jest rozwiązana w obrębie książki. Jedyny minus to spojler jaki zrobiłam sobie o losach stałych bohaterów tej serii, oraz o seryjnym mordercy, który pojawiał się na kartach wcześniejszych powieści o ile chciałabym kiedyś do nich wrócić. A myślę, że jest na to duża szansa bo ten tom czytało mi się całkiem dobrze. To coś w stylu Alex Kavy - o ile dobrze pamiętam tą czytaną przed laty serię . • "Czyste Zło" - na górskich zboczach zostają odnalezione ludzkie szczątki.Po dokładnym zbadaniu terenu okazuję się, że jest ich całkiem sporo. Policja oraz detektyw D.D.Warren przypuszczają, że nie tylko jest w to zamieszany seryjny zabójca, którego udało im się niedawno zabić ale też ktoś z lokalnych mieszkańców pobliskiego miasteczka. Co łączy ze sobą zabite kobiety oraz kim jest milcząca dziewczynka, która być może przed laty widziała więcej niż powinna? 7/10
  • Jacob Ness i Flora to już staje się coraz nudniejsze z każdą kolejną książką Lisy Gardner
  • Bardzo dobra książka, szybko się rozkręca i trzyma w napięciu
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Lisa Gardner
Tłumaczenie:Andrzej Szulc Lech Żołędziowski
Wydawcy:Wydawnictwo Albatros (2021) Legimi (2021)
ISBN:978-83-8215-094-0 978-83-8215-415-3 978-83-8215-419-1 978-83-8215-591-4
Autotagi:audiobooki beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 9 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo