Greenwich Park

Tytuł oryginalny:
Greenwich Park
Autor:
Katherine Faulkner
Tłumacz:
Anna Rajca-Salata
Wydawcy:
Warszawskie Wydawnictwo Muza (2021)
Legimi (2021)
Warszawskie Wydawnictwo Literackie Muza (2021)
ISBN:
978-83-287-1604-9, 978-83-287-1606-3
978-83-287-1917-0
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
4.3 (3 głosy)

Wciąga, zaskakuje i nie pozwala oderwać się od lektury! "Greenwich Park" to znakomity debiut brytyjskiej dziennikarki śledczej, który zachwyci miłośników thrillerów małżeńskich. Katherine Faulkner na przykładzie losów swoich bohaterów bezbłędnie pokazuje, jak kruche jest szczęście budowane na kłamstwie.

Helen Thorpe wiedzie idealne życie w Greenwich Park, jednej z najzamożniejszych dzielnic Londynu. Razem z Danielem, cenionym architektem i kochającym mężem, mieszkają w imponującym wiktoriańskim domu, mają grono zaufanych przyjaciół i z niecierpliwością wyczekują narodzin swojego pierwszego dziecka. Ale ta beztroska sielanka to tylko pozory.

Gdy na zajęciach w szkole rodzenia Helen poznaje Rachel, energiczną i bardzo bezpośrednią samotną matkę, nie wie jeszcze, jaką rolę nowa znajoma odegra w jej życiu. Wkrótce Rachel, która jest w trudnej sytuacji życiowej, wprowadza się na jakiś czas do domu Thorpe’ów. Helen zaczyna niepokoić dziwne zachowanie nowej przyjaciółki. Odkrywa, że Rachel potajemnie przegląda ich laptop, natrafia też na dwuznaczne liściki. Kiedy Rachel znika bez śladu, w mediach pojawiają się informacje, że nie była tym, za kogo się podawała…

Kto stoi za zniknięciem Rachel? Kim tak naprawdę była ta dziewczyna i dlaczego aż tak bardzo zależało jej na zbliżeniu się do rodziny Thorpe’ów? Szokujące odkrycia na zawsze zmienią życie mieszkańców Greenwich Park.

"Niesamowicie niepokojący, świetnie napisany." Lesley Kara, autorka powieści "Plotka"

"Jeden z najlepszych debiutów, jakie kiedykolwiek czytałam. Świetnie przemyślany, zaskakujący. Po prostu genialny thriller." Caz Frear, autorka "Słodkich kłamstw" i "Z zimnym sercem"

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • W miarę dobra książka, chociaż pewne motywy nie przekonują
  • To typowy lekki thriller, który można przeczytać w ramach relaksu, ale odpuszczając go sobie za wiele nie stracimy. Historia opowiada o Helen – szczęśliwej młodej kobiecie mieszkającej z mężem w jednej najbardziej prestiżowych dzielnic Londynu – Greenwich Park. Para spodziewa się wkrótce pierwszego dziecka i wiedzie spokojne życie w gronie przyjaciół. Życie Helen zmienia się w momencie poznania w szkole rodzenia innej młodej mamy – Rachel. Kobiety szybko łapią ze sobą kontakt do tego stopnia, że gdy życie nowo poznanej koleżanki się sypie – Helen zaprasza ją na jakiś czas pod swój dach. Jednak wkrótce kobieta zauważa, że nowa lokatorka zaczyna przekraczać granice gościnności myszkując w prywatnych rzeczach pary. Zanim jednak dojdzie między nimi do konfrontacji Rachel znika bez śladu. Dopiero wtedy Helen odkrywa kim tak naprawdę była ta tajemnicza kobieta. 7/10
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo