Kurs na śmierć

Autor:
Wojciech Wójcik
Lektor:
Konrad Biel
Wyd. w latach:
2021 - 2021
Wydane w seriach:
Kurs na śmierć - Wojciech Wójcik
Paweł Łukasik i Agnieszka Jamróz
Paweł Łukasik i Agnieszka Jamróz - Wojciech Wójcik
ISBN:
978-83-8202-179-0, 978-83-8202-282-7
978-83-8233-886-7, 978-83-8233-887-4
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne
druk
powieści
proza
Więcej informacji...
4.7 (3 głosy)

Na terenie szkoły policyjnej dochodzi do brutalnego zabójstwa. Ofiarą jest komendant, a wskazówką dla śledczych – zdjęcie pięknej dziewczyny w jego portfelu.

Z okna mieszkania w modnej warszawskiej dzielnicy wypada Olga Burzyńska. Samobójstwo? Wątpliwości wzbudza jej skrzynka mailowa. Trzydziestolatka wysyłała zamordowanemu komendantowi erotyczne wiadomości, a dzień po jego śmierci była widziana w okolicach miejsca zbrodni.

Policja traktuje sprawę priorytetowo. Do grupy śledczej zostaje włączony Paweł Łukasik – dawny as komendy głównej, przed trzema laty przeniesiony dyscyplinarnie na prowincję. Zabójcy szuka także młodziutka kursantka Agnieszka Jamróz, chcąca pozbyć się łatki ofermy. Oboje odkrywają, że pod osłoną nocy w akademii miały miejsce dramatyczne wydarzenia. Wśród kursantów i wykładowców są osoby, które zrobią wszystko, by prawda nie wyszła na jaw.

***

„Ofiary? Są. Zgrany śledczy duet? Jest. Intryga z udziałem policyjnych oficjeli? Wciągająca i... logiczna. Detektyw z mroczną przeszłością, depresją i chorobą alkoholową? Brak! Nie stwierdziłam również (z dużą ulgą!) akcji lecącej na łeb na szyję oraz klimatu rodem z kiepskich sensacyjnych filmów o polskiej policji. Otrzymałam za to bohaterów, których polubiłam, i znakomicie zarysowane tło obyczajowe. Błagam, więcej takich kryminałów!”

Aleksandra Borowiec, autorka „Gwiazdy szeryfa”

***

„Mocny, ale nie za mocny. Wspaniale stopniujący napięcie kryminał, który pokazuje realia polskiej szkoły policyjnej i niesamowicie zaskakuje. Perwersja, układy, zemsta, dylematy moralne, ale i miłość większa od strachu, mogąca pchnąć do zbrodni. Paweł Łukasik to policjant budzący respekt, ale i sympatię. Świetnie skonstruowany bohater, dla którego chce się sięgać po kolejne tomy”.

Joanna Jurkiewicz, www.opetaniczytaniem.pl

***

„Morderstwo komendanta na terenie Akademii Szkolenia Policji, młoda kursantka i śledczy zdeterminowany, by szybko i z powodzeniem zakończyć sprawę, do tego żywy język i skrupulatne budowanie świata przedstawionego, który jest dużo mroczniejszy, niż się z początku wydaje. To wszystko znajdziemy w nowej książce Wojciecha Wójcika, która fascynuje, wciąga i zaciekawia, a czasem nawet lekko oburza. Jedno jest pewne – emocji nie brakuje do ostatniej strony lektury, a po zakończeniu od razu ma się ochotę na więcej!”

kryminalnatalerzu.pl

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książka rewelacyjnie napisana.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Wojciech Wójcik
Lektor:Konrad Biel
Wydawcy:Zysk i Spółka Wydawnictwo (2021) Heraclon International (2021) Legimi (2021) StoryBox.pl (2021) ebookpoint BIBLIO (2021)
Serie wydawnicze:Kurs na śmierć - Wojciech Wójcik Paweł Łukasik i Agnieszka Jamróz Paweł Łukasik i Agnieszka Jamróz - Wojciech Wójcik
ISBN:978-83-8202-179-0 978-83-8202-282-7 978-83-8233-886-7 978-83-8233-887-4
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 12 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo