Nocny rejs

Autor:
Ewa Wąsikowska
Wydawcy:
Wydawnictwo DEADLINE (2021)
Legimi (2021)
ISBN:
978-83-123230-2-4, 978-84-123230-0-9
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
literatura faktu
powieści
proza

Opinią publiczną wstrząsnęła wiadomość o zaginięciu producenta telewizyjnego, syna miliardera – właściciela medialnego imperium (stacji telewizyjnych, radiowych i gazet). Po kilku dniach jego ciało zostaje wyłowione z jeziora, a sekcja zwłok wykazuje śmierć w wyniku rozległego urazu czaszkowo-mózgowego zadanego narzędziem ostrokrawędziowym. Biegli uznają, że była to śruba napędowa motorówki, którą płynął nocą z kobietą. Sprawa zostaje zamieciona pod dywan, co w przypadku układów ojca ofiary jest kwestią paru telefonów, a przebieg zdarzeń ustalony. Ale… jest kilka osób, które wiedzą, co tamtej nocy wydarzyło się naprawdę, między innymi, że nie był to wypadek, lecz dobrze zaplanowane morderstwo. Motyw miały przynajmniej trzy osoby – szef jednego z najgroźniejszych gangów, kochanek żony i przyrodnia siostra zmarłego – czarna owca rodziny.

W tej historii biznes przeplata się z namiętnościami, a pieniądze są cenniejsze od życia – i nikt nie ma wątpliwości, że tak właśnie jest.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo