Neurochirurg

Tytuł oryginalny:
Everything that makes us human
Autor:
Jay Jayamohan
Tłumacz:
Joanna Grabarek
Lektor:
Jacek Dragun
Wyd. w latach:
2021 - 2021
Wydane w seriach:
Filia na Faktach
Audiobook
Audiobook - Heraclon International
ISBN:
978-83-8195-293-4, 978-83-8195-544-7
978-83-8233-275-9, 978-83-8233-276-6
Autotagi:
audiobooki
CD
druk
elementy biograficzne
książki
literatura faktu, eseje, publicystyka
MP3
Więcej informacji...
4.5 (2 głosy)

Fascynująca dokładność i relacja z tego, co dzieje się na sali operacyjnej. Świetna książka z literatury faktu o tematyce medycznej.

Istnieją dwa sposoby na otwarcie głowy dziecka: elegancki i na szybko. Ja zazwyczaj golę włosy, nacinam skórę skalpelem a potem wypalam sobie drogę do kości za pomocą elektrycznego żegadła. Jest to powolna, precyzyjna metoda, która niemal nie pozostawia blizny, ale zajmuje dość dużo czasu. Czasu, którego – jak przypomina mi ciągły sygnał alarmu na monitorze pracy serca – nie mam.

W swojej pasjonującej i chwilami rozdzierającej serce książce, Jayamohan opisuje wzloty i upadki pracy na sali operacyjnej. Neurochirurg opowiada o tym, jak znajduje w sobie siłę do dalszej pracy. Chociaż los nie raz rzuca go na kolana, zawsze podnosi się po porażce i stawia czoło kolejnemu wyzwaniu.

„Neurochirurg” jest żywym, pasjonującym opisem pracy i życia Jayamohana. To portret człowieka zdeterminowanego, aby ocalić tak wiele istnień, jak tylko to możliwe.

„Zaufanie, które muszą mieć rodzice, jest bardzo ważne. Staram się zapewnić każdemu z pacjentów taką opiekę, jakiej bym chciał, gdyby to było moje dziecko. To największa obietnica, jaką mogę złożyć każdemu z nich. Dzieje się tak, nawet jeśli czasami nie podoba im się to, co słyszą”.

(z wywiadu autora dla THE BOOKSELLER)

„Oddział neurochirurgii dziecięcej to dla rodziców najbardziej przerażające miejsce na świecie. Dla Jaya Jayamohana to biuro. Ta książka to opowieść o decyzjach dotyczących życia i śmierci, które podejmuje każdego dnia w imieniu najbardziej bezbronnych pacjentów”.

The Times

„Niesamowita książka, niesamowity człowiek, piękna, naprawdę wciągająca historia. Bardzo polecam!”

goodreads.com

„Fantastyczny wgląd w życie chirurga mózgu. Opisuje dramatyczne i bardzo trudne decyzje, które musi podejmować na co dzień”.

amazon.com

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Jay Jayamohan
Tłumacz:Joanna Grabarek
Lektor:Jacek Dragun
Wydawcy:Wydawnictwo Filia (2021) Heraclon International (2021) Legimi (2021) Storybox.pl (2021) Heraclon International. Storybox.pl
Serie wydawnicze:Filia na Faktach Audiobook Audiobook - Heraclon International
ISBN:978-83-8195-293-4 978-83-8195-544-7 978-83-8233-275-9 978-83-8233-276-6
Autotagi:audiobooki beletrystyka biografie CD dokumenty elektroniczne druk elementy biograficzne epika książki literatura literatura faktu, eseje, publicystyka literatura piękna MP3 nagrania pamiętniki zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 14 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo