Galaktyczny Stróż Prawa

Tytuł oryginalny:
Intergalactic Lawman
Autorzy oryginału:
Jerry Siegel (1914-1996)
Joseph Joe Shuster (1914-1992)
Ilustracje:
Liam McCormack-Sharp
Scenariusz:
Grant Morrison
Tłumacz:
Marek Starosta
oraz:
Steve Oliff
Wydawca:
Wydawnictwo Egmont Polska (2020)
Wydane w seriach:
Green Lantern
Klub Świata Komiksu
ISBN:
978-83-281-9607-0
Autotagi:
druk
film i wideo
ikonografia
komiksy i książki obrazkowe
książki
Źródło opisu: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy - Katalog centralny
4.0

Komiks, pierwszy tom cyklu. Spotkanie Green Lanterna z ukrywającym się na Ziemi kosmitą zapoczątkuje wydarzenia, które wstrząsną podstawami Korpusu Zielonych Latarni. W międzygalaktycznym spisku za sznurki może pociągać zdrajca kryjący się wewnątrz samego Korpusu... Niedługo później Ziemia zostanie porwana i wystawiona na aukcję. Kim okaże się jej tajemniczy nabywca i czy zechce ją oddać? By ocalić rodzimą planetę i jej mieszkańców, Hal będzie musiał złamać jedną z żelaznych zasad Zielonych Latarni. Kolejny tom nosi tytuł "Dzień, w którym spadły gwiazdy".
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Europejska stylistyka i klimat sprawiają, że ta seria o Halu Jordanie jest stosunkowo ciężka jak na komiks superbohaterski. Nie dostajemy to czego byśmy się spodziewali po typie w rajtuzach, może właśnie dlatego warto spróbować.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo