Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy
[awatar]
Warszawa Wola
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 22 838 37 91
Województwo: mazowieckie
Adres: al. Solidarności 90
01-003 Warszawa
E-mail: automatyzacja@bpwola.waw.pl

poniedziałek do piątek: 8:00 – 16:00

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola to coś więcej niż zwykła biblioteka. To nowoczesne, ciągle dostosowujące się do potrzeb społeczności centrum informacji oferujące literaturę oraz cały szereg innych zasobów. W bogatych zbiorach Biblioteki znajdują się tradycyjne książki i czasopisma oraz cyfrowe nośniki takie jak audiobooki, e-booki wypożyczane wraz z czytnikami czy dostęp do spec­jali­styc­znyc­h platform internetowych.

Zasoby Biblioteki cały czas są poszerzane o kolejne pozycje, które odpowiadają potrzebom Użytkowników szukających dobrej literatury z różnych gatunków, inspiracji i wiedzy. Ale oferujemy im także rozrywkę. W katalogu bibliotecznym obok książek i czasopism można znaleźć gry planszowe i filmy na DVD.

Wszystkie nasze placówki są małymi centrami kultury, które organizują wydarzenia takie jak warsztaty dla dzieci i dorosłych, spotkania, sesje gier, wieczory tematyczne i inne atrakcje integrujące lokalne społeczności. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły i formy współpracy z naszymi Użytkownikami. Zachęcamy, aby sprawdzić to osobiście.

Przejdź na stronę biblioteki w portalu w.bibliotece.pl.
fbskrzynka
adamsloj
joanna.w.wesolowska
barbarasdeg
madzia.mirowska
kamil.ancygier
krajewska135
d.scibior
nemko
carokujawa
wiktoria14
jabulko
kasia1987
roland.hensoldt
wiktoria13
agnb102
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo