Harry Potter i kamień filozoficzny

Tytuł oryginalny:
Harry Potter and the philosopher's stone
Autor:
Joanne Kathleen Rowling ...
Tłumacz:
Andrzej Polkowski (1939-2019)
Ilustracje:
Mary GrandPré
Wydawca:
Harbor Point - Media Rodzina (2000-2012)
Wydane w seriach:
Kanon Książek Dla Dzieci i Młodzieży
Lubię Książki
Autotagi:
druk
książki
powieści
Więcej informacji...
4.6 (53 głosy)

Harry Potter - sierota i podrzutek, wychowywany przez ciotkę, traktowany jest jak piąte koło u wozu. Pochodzenie chłopca owiane jest tajemnicą, jedyna pamiątka to zagadkowa blizna na czole. Wszystko wyjaśni się w jedenaste urodziny chłopca, a będzie to dopiero początek Wielkiej Tajemnicy... Cykl powieści o Harrym Potterze urzeka i oczarowuje nie tylko wiązką fantastycznych zaklęć. Odwołuje się do tęsknoty za prawdziwą przyjaźnią, miłością i poświęceniem. Klasyczny konflikt dobra ze złem osadza w świecie więcej niż czarno-białym, pełnym ironii i, mimo magicznej atmosfery, przyziemnych ludzkich przywar. Misternie utkana fabuła, różnorodne i barwne postacie oraz w detalach przemyślany świat przedstawiony sprawią, że czytelnik niepostrzeżenie przeżyje z Harrym siedem lat w Hogwarcie, nie zauważywszy nawet, w którym momencie pogodna historia dla dzieci zamieni się w dojrzałą, fascynującą powieść fantasy.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • No i mamy kolejnego tragicznego bohatera – odrzuconego przez najbliższe otoczenie, bez rodziców. Czyli klasyka, jak chodzi o fantasy. Pod tym względem niczym nie różni się od innych, ale gdy przyjrzymy się innym aspektom, różni się ogromnie. Rowling stworzyła wspaniałe uniwersum (choć dopracowaniem do tego tolkienowskiego się nie umywa), w którym aż miło jest się zanurzyć. • „Kamień filozoficzny” – pierwszą część sagi – przeczytałam w zaledwie kilka godzin, a byłam wtedy w... trzeciej klasie? Seria o Harrym Potterze nie była co prawda początkiem mojej przygody z czytaniem, jednak była czymś przełomowym – jakby wprowadzeniem do świata powieści fantasy, z którym szaleję do dziś.
  • Każdy w swoim życiu miał książkę od której zaczynał swoją przygodę z czytaniem. U mnie to właśnie ta pozycja była początkiem tej niezwykłej przygody, która trwa do dziś. • Od tamtej pory przeczytałem bardzo wiele książek różnej grubości i różnego gatunku. Lecz właśnie to Harry Potter jest pozycją do której wracam z radością i sentymentem. • J.K. Rowling ukazała mi czym jest prawdziwa przyjaźń, miłość. Ta powieść nie była dla mnie pustą opowiastką o czarach i magii. Wręcz odwrotnie, częściowo ukształtowała we mnie spojrzenie na parę ważnych spraw. • I ukazała że miłość może pokonać wszystko, że w imię miłości można zmienić wszystko. • Chłopiec z blizną obdarzył mnie potężną magią. Która codziennie mnie przemienia, uczy, cieszy. Jest to magia czytania.
  • Serię o Harrym Potterze błyskawicznie pokochało miliony czytelników. J.K.Rowling w książkach o młodym czarodzieju stworzyła inny, magiczny świat, który chociaż na chwilę pozwala się oderwać od szarej rzeczywistości.
  • Przeczytałam tą książkę w tydzień tak bardzo mi się podobała. Poleciła bym tą książkę każdemu z mojej klasy ale chyba nikt nie lubi Harrego Potter. • Podoba mi się w tej książce to, że Harry nie odrzuca nikogo i nie przechodzi na stronę tych bogatszych i, którzy uważają się za lepszych. • POLECAM!
1 2 3
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
MartaWasiakczytelnik
Laluna
Opis
Inne tytuły:Harry Potter T1
Autorzy:Joanne Kathleen Rowling Joanne Rowling
Tłumacz:Andrzej Polkowski (1939-2019)
Ilustracje:Mary GrandPré
Reżyseria:Ewa Ziembla
Lektor:Piotr Fronczewski
Wydawca:Harbor Point - Media Rodzina (2000-2012)
Serie wydawnicze:Kanon Książek Dla Dzieci i Młodzieży Lubię Książki
ISBN:83-7278-055-2 83-7278-110-9 978-83-7278-000-3 978-83-7278-011-9 978-83-7278-684-5 83-7278-000-3 83-7278-0000-5 978-83-7278-000-5
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD druk epika fantastyka książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 36 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo