Nowa tożsamość

Autor:
Ewelina Dobosz
Wydawcy:
Wydawnictwo Kobiece Łukasz Kierus (2020)
IBUK Libra (2020)
ebookpoint BIBLIO (2020)
ISBN:
978-83-66520-37-0, 978-83-66611-00-9
978-83-66611-93-1
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
4.0 (8 głosów)

Igor przeżywa dramat. Żona, która go zdradziła, została zamordowana. Mężczyzna musi uciekać, zanim zostaną mu postawione zarzuty. Na fałszywych papierach wyjeżdża do Nowego Jorku.

Emily, młoda prawniczka, traci pracę, gdy żona szefa dowiaduje się o ich romansie. Postanawia zatopić smutki w whiskey z colą i nagle budzi się na ławce w parku. Nad nią stoi tajemniczy nieznajomy.

Ma na imię Igor. Pochodzi z Polski. Jest niezwykle pociągający i mieszka w tym samym apartamentowcu, co ona. Emily jest nim zafascynowana, jednak nie zdaje sobie sprawy, jaką mroczną przeszłość zostawił za oceanem.

Czy mężczyzna okaże się bezwzględnym zabójcą, który ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości?

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Ewelina Dobosz nieznana mi autorka przypadła mi do gustu,jej pióro wspaniałe,styl przyjemny,ładny. • Wciągnęłam się w tą książkę,zaskakujące zakończenie. • Ciekawy,doskonały romans z wątkiem kryminalnym świetnym przeczytany z czystą przyjemnością. • Biorę się za 2 część
  • Historia o Igorze, który wyjeżdża z rodzinnego kraju do Nowego Jorku, zmieniając swoją tożsamość, by uniknąć wymiaru kary, i Emily, prawniczce, której nie idzie zbyt dobrze w robieniu kariery, a stanowisko ma tylko dzięki temu, że jest kochanką szefa. Gdy drogi im się przecinają, oboje czują do siebie przyciąganie. Główna bohaterka zakochuje się w mężczyźnie nie wiedząc, że może to przysporzyć jej wielu kłopotów. Nie jest to dobry romans i nie jest to dobry kryminał. Wyszło właśnie płytko, głupio, irracjonalnie. Zupełnie nie potrafiłam wczuc się w klimat tej historii, tak samo jak w cały "związek" głównych bohaterów.. Nie mam pojęcia na czym polegała ich miłość. Cała historia była trochę na siłę. Plusem książki jest to, że się ją szybko czytało. I na tym niestety plusy się kończą. Książka w ogóle mnie nie wciągnęła , wręcz irytowała i nudziła.
  • Trzyma w napięciu do końca, trochu pikantna, polecam.
  • Pomysł na kryminalną zagadkę nie najgorszy, ale wykonanie kiepskie. Z opisu książki obiecywałam sobie naprawdę wiele. Bohaterowie są jacyś tacy płytcy, niby kreowani na wybuchowe charaktery. Przeczytam kolejna część, bo widziałam, że opinie są trochę lepsze. Mam nadzieję, że nie rozczaruje się tak jak tą książką i będę mogła dać wyższa ocenę.
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo