Jeśli zatęsknię

Autor:
Anna Ficner-Ogonowska
Wydawca:
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2020)
ISBN:
978-83-240-6012-2
Autotagi:
beletrystyka
druk
książki
powieści
proza
4.1 (9 głosów)

Czasami trzeba dać losowi drugą szansę. Gdy odnajdziesz prawdziwą miłość nawet najtrudniejsze przeszkody nie zatrzymają Cię na drodze do szczęścia. „Jeśli zatęsknię” to wciągająca i przejmująca opowieść o życiu i wszystkich jego barwach. Kiedy przychodzą trudne zmiany, łatwo zanurzyć się w bezdennej rozpaczy i przestać wierzyć, że nawet najboleśniejsze rany leczy czas. Jednak w największym nieszczęściu można poszukiwać szczęścia. Któregoś dnia wschodzi słońce, wiatr przegania chmury, wraca tęsknota za uczuciami. Wtedy wystarczy pamiętać, że w każdej chwili może pojawić się ktoś, dzięki komu życie nabierze znów sensu. Trzeba tylko wpuścić go do swojego świata. Powieść Anny Ficner-Ogonowskiej tętni emocjami. Pozwala zrozumieć, że nic nie dzieje się bez przyczyny, daje siłę, by odnaleźć światło, nawet gdy otacza cię największy mrok.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • To pierwsza książka tej autorki, którą przeczytałam. Poza obszernością tomów, a to z powodu dość szczegółowych opisów wątków, książka jest super. Polecam
  • Piękna książka. Warta przeczytania.
  • To chyba najpiękniejsza książka jaką czytałam. Jest pełna humoru, tęsknoty, miłości i szczęścia. To książka pełna życia.
  • On, żona i ona - ta trzecia, 40 - letnia Anka , bohaterka powieści, którą porzucił wieloletni kochanek, wracając do ślubnej małżonki, spodziewającej się ich dziecka. • Typowe ... i w ten sposób runęły plany Anki, marzącej o rozwodzie małżonków i wspólnej przyszłości z ukochanym. • Ale od czego mamy szkolnych przyjaciół? Zrozpaczoną przyjaciółkę zabierają na coroczne chorwackie wakacje. • A tam...? • POLECAM tę powieść autorki / mistrzyni grubych tomiszczy i czasem zbędnych powtarzających się wątków oraz szczegółów / z świetnymi dialogami, lekką fabułą i urokliwymi miejscami akcji. I z przesłaniem, że nigdy nie należy tracić wiary w siebie i w bezpowrotną utratę szczęścia osobistego.
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo