Serce z kamienia

Autor:
Katarzyna Misiołek
Wyd. w latach:
2020 - 2020
ISBN:
978-83-245-8414-7, 978-83-245-8433-8
978-83-245-8465-9
Autotagi:
beletrystyka
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.5 (4 głosy)

A mówią, że macierzyństwo jest takie cudowne...

Weronika wpadła w panikę, kiedy dowiedziała się o kolejnej ciąży. Miała już czteroletnie bliźniaczki, a na bliskich nigdy nie mogła liczyć. Poza tym nie siedziała bezczynnie w domu – prowadziła popularny blog o macierzyństwie, organizowała sesje zdjęciowe, żyła w biegu. Nie planowała trzeciego dziecka.

Po narodzinach synka uwierzyła, że da sobie radę. Ale mały całymi nocami płakał, bliźniaczki były o niego zazdrosne, a mąż przesiadywał do późna w firmie. Kobieta zapadała się w otchłań beznadziei. Towarzyszył jej ciągły, rozdzierający płacz dziecka. Słyszała o depresji poporodowej, ale nie sądziła, że przydarzy się właśnie jej.

Tamtej nocy marzyła tylko, żeby synek chociaż na chwilę ucichł. Naprawdę nie chciała go skrzywdzić, nie była wtedy sobą… A może jednak?

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książka warta przeczytania.
  • Wspaniała książka poruszająca problem depresji poporodowej, jakże częstej, lecz przemilczanej. Myślę, że wiele kobiet znajduje się w takiej sytuacji jak bohaterka książki, ale boją i wstydzą się mówić o swoich uczuciach i potrzebach. Książkę polecałabym do przeczytania również panom, bo opisana sytuacja dotyka całą rodzinę.
  • Autorka w swej powieści porusza często pomijany, a czasem wręcz tuszowany lub uznawany za fanaberię , problem depresji poporodowej. Tego stanu często nie rozumieją nawet najbliżsi młodej matki , bo przecież w każdej z kobiet tkwi instynkt macierzyński. Po prostu otoczenie nie rozumie, że to choroba . • Dla bohaterki powieści Weronki, trzecia ciąża jawi się jak dopust boży, nie chce jej , bo zakłóca jej dotychczasowy rytm życia. Jest blogerką, kocha fotografię, była modelką, a teraz swe ambicje przelewa na robiące karierę córeczki - bliźniaczki, które po urodzeniu braciszka, dają matce nieźle " popalić ", podobnie jak zajęty ciągłą pracą mąż - biznesmen i zazdrosna o dzieci siostra, walcząca z własną bezpłodnością. • A pozostawiona samej sobie Weronika , udręczona wiecznie płaczącym synkiem nie zauważa , że dochodzi prawie do tragedii. • POLECAM tę nietuzinkową powieść.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Katarzyna Misiołek
Wydawcy:Książnica (2020) NASBI (2020) Legimi (2020) ebookpoint BIBLIO (2020) Książnica - Publicat. Oddział (2020) Publicat
ISBN:978-83-245-8414-7 978-83-245-8433-8 978-83-245-8465-9
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza rodzina zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 23 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo