Tęcza sześć

Tytuł oryginalny:
Rainbow Six
Autor:
Tom Clancy (1947-2013)
Tłumaczenie:
Krzysztof Sokołowski
Andrzej Zieliński (1936-2008)
Krzysztof Bednarek ...
Wydawcy:
Buchmann (2011)
Wydawnictwo Amber (2003-2004)
Wydaw. Adamski i Bieliński (1998)
Wydawnictwo IPS
Wydane w seriach:
Sensacja - Amber
Jack Ryan
Fabryka Sensacji
Sensacja
ISBN:
83-241-1606-0, 83-87454-25-7
978-83-7670-308-4
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
3.0 (2 głosy)

Terroryzm to najpoważniejsze zagrożenie współczesnego świata. Aby je zwalczyć, zostaje powołana do życia supertajna międzynarodowa jednostka antyterrorystyczna o nazwie Tęcza, w skład której wchodzą przedstawiciele jednostek specjalnych państw NATO. Głównym dowódcą zostaje John Clark, znany z wcześniejszych książek Toma Clancy’ego, doskonały agent i wykwalifikowany komandos. Dowódcą jednej z grup szturmowych jest Domingo Chavez, w cywilu zięć Clarka. Tuż po uformowaniu oddziałów Tęczy światem wstrząsa seria krwawych zamachów. Czy to seria przypadkowych działań, czy zaplanowany atak na demokrację? Komu może zależeć na wytworzeniu atmosfery paniki? Okazuje się, że z pozoru przypadkowe akty terroru są wyreżyserowane, a stawką w grze jest życie całej planety. Niebywały plan ma na celu unicestwienie milionów istnień ludzkich. Przeludniona planeta odetchnie, odrodzą się zanikające gatunki zwierząt, na amerykańskich preriach na nowo pojawią się bizony. Witajcie w utopii szalonych ekologów - o ile przeżyjecie atak Sziwy... [lubimyczytać.pl].
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Słaba, początek jest ok a koniec nuuudny
  • Tęcza Sześć to wartko płynąca powieść o tajnym zespole do zadań specjalnych w walce z terroryzmem. Zespół Johna Clarka, byłego pracownika CIA, powstał po to aby poradzić sobie z napadami na bank, ratowaniem zakładników, kończąc na eliminacji zagrożenia i to w każdym zakątku Globu. Clancy porusza stosunki między FBI a KGB. Wywołuje do akcji najbardziej zagorzałe centra terroryzmu w latach 90 jakimi były hiszpańska ETA czy irlandzka PIRA. Nie znajdziemy tu miejsca o Al-Kaidzie ale mimo wszystko Książka świetnie buduje napięcie, tworząc klimat przerażenia, gdzie czytelnik nie potrafi przerwać wątku w połowie akcji. Autor używa wielu pojęć militarnych, przedstawia wyposażenie i możliwości maszyn • do zadań specjalnych. Widać, że św. pamięci Clancy miał do czynienia z wojskowym światem, posiadał wiele kontaktów wśród agencji bezpieczeństwa. Podkreśla to co amerykańskie, stawiając na bezpieczeństwo narodowe i niesienie pokojowych zamiarów. Przez to pozycja "Rainbow Six" jest typowym amerykańskim materiałem na film z dobrym zakończeniem.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Tęcza Sześć.[T. 2]
Autor:Tom Clancy (1947-2013)
Tłumaczenie:Krzysztof Sokołowski Andrzej Zieliński (1936-2008) Krzysztof Bednarek Jerzy Wołk-Łaniewski
oraz:Krzysztof Sokołowski Krzysztof Bednarek
Wydawcy:Buchmann (2011) Wydawnictwo Amber (2003-2004) Wydaw. Adamski i Bieliński (1998) Wydawnictwo IPS
Serie wydawnicze:Sensacja - Amber Jack Ryan Fabryka Sensacji Sensacja
ISBN:83-241-1606-0 83-87454-25-7 978-83-7670-308-4
Autotagi:beletrystyka druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 15 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo