Sigma Force: Czarny zakon

Tytuł oryginalny:
Black order
Autor:
James Rollins ...
Tłumaczenie:
Lech Żołędziowski
Lech Z. Żołędziowski ...
Wydawcy:
Wydawnictwo Albatros-Andrzej Kuryłowicz (2007-2017)
Wydaw. Albatros (2007)
Wydane w seriach:
Sigma Force
Sigma
Cykl SIGMA
Seria Historyczna
ISBN:
978-83-7359-588-0, 978-83-7659-118-6
978-83-7985-940-5
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.7 (3 głosy)

Czym się mogą skończyć próby ingerencji w przebieg ewolucji? I „jakaż to prawda jest zbyt piękna, by pozwolić jej sczeznąć, i zbyt straszna, by puścić ją samopas”? Tragedia w Himalajach. W buddyjskim klasztorze wybucha tajemnicza epidemia: mnisi w amoku zabijają się nawzajem, dochodzi do aktów kanibalizmu. Dyrektor Sigmy Painter Crowe i lekarka Lisa Cummings, którzy niezależnie od siebie przybyli na miejsce, by zbadać to zjawisko, stają się celem ataku bezwzględnych zabójców. Komuś bardzo zależy na tym, żeby nikt nie przeżył. Aukcja w Kopenhadze. W środowisku antykwariuszy panuje poruszenie. Niespodziewanym zainteresowaniem zaczynają się cieszyć książki związane z uczonymi epoki wiktoriańskiej, zwłaszcza Biblia należąca niegdyś do Darwina. Zęby ją zdobyć, niektórzy są gotowi zabijać. Zaskakujące przymierze. Żadnemu z agentów Sigmy nie przyszłoby do głowy, żeby współpracować z nazistami. Czasem jednak trzeba się sprzymierzyć nawet z wrogiem… przeciwko groźniejszemu wrogowi. A tego należy szukać w RPA, w ściśle chronionej posiadłości tamtejszego miliardera. Który - jak wszystko na to wskazuje - ma w rękach coś, czego pod koniec II wojny światowej pilnie strzegli hitlerowcy. Coś, co zagraża ludzkości. (okładka)
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • „Mózg człowieka zachowuje się jak komputer kwantowy, wytwarza mierzalne pole magnetyczne i elektryczne, • w wyniku wzajemnej reakcji neuronów. Nasza świadomość stanowi pomost między mózgiem a światem kwantowym. • Modlitwa wpływa na przedmiot obserwacji, tak, jak świadomość na zjawisko kwantowe. • Modlitwa przynosi skutek. • To odkrycie jest niepokojące, ale jednocześnie piękne. • Wystarczy chcieć, aby wpłynąć na wynik zamierzony. (…) • Pomiar kwantowy ostatecznie przemienił potencjał • w rzeczywistość. W rezultacie aminokwasy utworzyły pierwsze replikujące się białko, bowiem życie okazało się lepszym miernikiem kwantowym lepszym od materii nieożywionej, nieorganicznej. • Świadomość, jako jeszcze sprawniejszy miernik kwantowy, rozwinęła się i rozwija się nadal.”
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autorzy:James Rollins Jim Czajkowski
Tłumaczenie:Lech Żołędziowski Lech Z. Żołędziowski Jim Czajkowski Łukasz Praski
oraz:Lech Z. Żołędziowski
Wydawcy:Wydawnictwo Albatros-Andrzej Kuryłowicz (2007-2017) Wydaw. Albatros (2007)
Serie wydawnicze:Sigma Force Sigma Cykl SIGMA Seria Historyczna
ISBN:978-83-7359-588-0 978-83-7659-118-6 978-83-7985-940-5
Autotagi:beletrystyka druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 26 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo