Dziewczyna taka jak ja

Tytuł oryginalny:
Girl like me
Autor:
Ginger Scott
Tłumacz:
Monika Wiśniewska-Wyrwas
Wyd. w latach:
2019 - 2020
Wydane w seriach:
Książka dla Każdego
Książka dla Każdego (Fundacja Edukacji Nowoczesnej)
Książka dla Ciebie
Książka dla Ciebie (Fundacja Edukacji Nowoczesnej)
ISBN:
978-83-66234-90-1, 978-83-66338-70-8
Autotagi:
CD
DAISY
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
3.5 (4 głosy)

Wyczekiwana kontynuacja bestsellera "Chłopak taki jak ty"!

Joss kilkakrotnie uniknęła śmierci. Za każdym razem ratował ją jeden chłopak. Chłopak, który ponownie zniknął.

Jako dziecko znała go pod imieniem Christopher. Potem pojawił się w jej życiu jako Wess. Opuścił je nieoczekiwanie po tym, gdy ponownie ją ocalił. Teraz wszyscy uważają go za zaginionego. Nikt już nie chce go szukać.

Joss nie może przestać myśleć o wskazówkach, które zostawił jej Wess. Chociaż nikt nie wierzy, że chłopak żyje, dziewczyna stara się go odnaleźć. Teraz to ona ocali jego.

Zamierza sprowadzić go do domu.

Do niej. Do miejsca, do którego należy.

__

O autorce

Ginger Scott – autorka wielu książek Young adult i New adult, będąca jedną z najpopularniejszych na Amazonie. Oprócz pisania wciągających romansów uwielbia sport, który chętnie wplata w swoje powieści. Od zawsze operowała słowem, współpracując przy edycji magazynów i prowadząc bloga. Chętnie opowiada historie olimpijczyków, polityków, aktorów, przestępców i naukowców. Prywatnie mama, zawodowo urodzona pisarka. Debiutowała w 2013 roku, a jej książka Zapadnij w serce zdobyła pierwsze miejsce w rankingu Amazona w kategorii młodzieżowej.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Z ogromną przyjemnością przeczytałam tę młodzieżową powieść, a w zasadzie jej II część. Joss to ogromnie odpowiedzialna i odważna dziewczyna, a życie jej nie rozpieściło. Zdolna, odważna i wyjątkowa . Polecam tę książkę.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Ginger Scott
Tłumacz:Monika Wiśniewska-Wyrwas
Instytucje sprawcze:Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Fundacja Edukacji Nowoczesnej
Lektorzy:Agata Żmigrodzka Jan Staszczyk
Wydawcy:Fundacja Edukacji Nowoczesnej (2020) Legimi (2019) Wydawnictwo Kobiece (2019) Young (2019) Young - Wydawnictwo Kobiece (2019) Young - Wydawnictwo Kobiece Łukasz Kierus (2019) Wydawnictwo Kobiece Łukasz Kierus
Serie wydawnicze:Książka dla Każdego Książka dla Każdego (Fundacja Edukacji Nowoczesnej) Książka dla Ciebie Książka dla Ciebie (Fundacja Edukacji Nowoczesnej)
ISBN:978-83-66234-90-1 978-83-66338-70-8
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD DAISY dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza wielka czcionka zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 8 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo