Kuracja dla serca

Autor:
Agnieszka Szacka
Wydawcy:
Grupa Wydawnicza Foksal (2019)
WAB (2019)
Legimi (2019)
Wydawnictwo W. A. B. - Grupa Wydawnicza Foksal (2019)
ISBN:
978-83-280-6640-3, 978-83-280-7010-3
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
3.0 (2 głosy)

Myślisz, że porywy serca są tylko dla młodych? Nigdy nie jest za późno na KURACJĘ DLA SERCA!

Ta historia o dojrzałej miłości, urzeknie Cię i przekona, że na miłość i szczęście zawsze jest pora! Ewa przyjeżdża do uzdrowiska w Nałęczowie. Ma zdiagnozowane nadciśnienie, więc by podreperować zdrowie po raz pierwszy jedzie do sanatorium. Kobieta myśli, że miłość, seks, namiętność, zmysłowość dawno już zostawiła je za sobą. Tymczasem spotyka starszego o cztery lata Krzysztofa, który przeszedł zawał serca. Krzysztof jest kardiologiem, specjalistą od transplantacji, jednak po śmierci żony trochę się pogubił. Reprezentuje on wszystko to, czego Ewa w mężczyznach nie znosi – jest ambitny, autorytarny, budzi w Ewie niechęć. Jednak z czasem zaczyna się u niej pojawiać się fascynacja mężczyzną.

Z początku – intelektualna. Z czasem do głosu dochodzi zauroczenie i… pożądanie.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Nałęczów i sanatorium leczące choroby kardiologiczne stało się na kilka tygodni "domem" dla Renaty, pięćdziesięcioletniej nauczycielki języka polskiego. • Jako, że bohaterka po raz pierwszy jest kuracjuszką, zdziwienie jej budzą śmieszne sytuacje, wynikające z zachowań kuracjuszy, a zwłaszcza pań zauroczonych szalenie przystojnym , leczącym się po zawale, kardiochirurgiem Pawłem. Ów kuracjusz w Renacie budzi niechęć, gdyż uważa go za zarozumiałego, gburowatego i bezczelnego mężczyznę . Ale przewrotny los stawia bohaterów na swojej drodze. • I .....do czego doprowadzą wspólne rozmowy i spacery? POLECAM tę lekką powieść z klarowną fabułą i pięknym nałęczowskim Parkiem Zdrojowym w tle.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo