Mężczyźni, którzy nienawidzą wilków

Tytuł oryginalny:
Menn som hater ulver
Autor:
Lars Lenth
Tłumacz:
Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska
Lektor:
Łukasz Garlicki
Wyd. w latach:
2019 - 2019
Wydane w seriach:
Leonard Vangen i Rino Gulliksen
Leonard Vangen i Rino Gulliksen - Lars Lenth
ISBN:
978-83-08-06755-0, 978-83-08-06859-5
978-83-08-06886-1, 978-83-08-06887-8
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
powieści
Więcej informacji...
2.5 (4 głosy)

Nowa gwiazda wśród norweskich autorów kryminałów

Wciągająca powieść o dzikiej przyrodzie i równie dzikiej naturze człowieka – w audiobooku w interpretacji Łukasza Garlickiego

W norweskich lasach ginie kobieta zagryziona przez wilki. W ostatniej chwili ratuje swojego 5-letniego syna, sadzając go wysoko na gałęzi drzewa. Chłopca przynosi do miasteczka tajemniczy mężczyzna, informując tym samym mieszkańców o pierwszym od ponad 200 lat ataku wilków…

Między obrońcami praw zwierząt a lokalną społecznością wybucha medialny spór. W walce o swoje często sięga się do środków znajdujących się daleko poza prawem.

Kto kieruje się szczytnymi ideami, a kto pragnie jedynie zbić polityczny kapitał na sprawie wilków?

Rino Gulliksen, żyjący z daleko od ludzi były mafioso i miłośnik wilków, zajmuje się tym problemem osobiście. Na miejscu pojawia się też adwokat Leonard Vangen, którego zadaniem jest zaprowadzenie porządku i niedopuszczenie do rozlewu krwi.

Lars Lenth po mistrzowsku rysuje pełen napięcia konflikt interesów i porusza ważny temat stosunku do przyrody i zwierząt. Mroczni, bezwzględni bohaterowie, nieczyste zagrywki i wartko tocząca się akcja to idealny przepis na wciągającą powieść kryminalną.

"Mężczyźni, którzy nienawidzą wilków to najciekawszy i najbardziej nowatorski kryminał, jaki przeczytałem w ostatnich miesiącach."

Wojciech Chmielarz

"Wyraźnie panuje moda na książki o wilkach. Osobiście mnie to cieszy. Przy czym nie wszystkie tytuły brzmią zbyt fortunnie. Na przykład ten: Mężczyźni, którzy nienawidzą wilków. Nie zrażajcie się jednak. Ta książka przede wszystkim przypomina, że Skandynawowie wciąż umieją pisać soczyste, dotykające ważnych problemów społecznych, kryminały"

Marcin Wilk, Wyliczanka

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Warto przeczytać tym bardziej,że na faktach.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Lars Lenth
Tłumacz:Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska
Lektor:Łukasz Garlicki
Wydawcy:Wydawnictwo Literackie Oficyna Literacka Noir sur Blanc (2019) NASBI (2019) Legimi (2019) IBUK Libra (2019) Wydaw. Literackie (2019) ebookpoint BIBLIO (2019) Audioteka (2019)
Serie wydawnicze:Leonard Vangen i Rino Gulliksen Leonard Vangen i Rino Gulliksen - Lars Lenth
ISBN:978-83-08-06755-0 978-83-08-06859-5 978-83-08-06886-1 978-83-08-06887-8
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 28 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo