Siedem śmierci Evelyn Hardcastle

Tytuł oryginalny:
Seven deaths of Evelyn Hardcastle
Autor:
Stuart Turton
Tłumacz:
Łukasz Praski
Wydawcy:
Wydawnictwo Albatros (2019-2021)
Legimi (2019)
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.3 (16 głosów)

O jedenastej wieczorem Evelyn Hardcastle zostanie zamordowana.

Masz osiem dni i osiem wcieleń.

Pozwolimy ci odejść pod warunkiem, że odkryjesz, kto jest zabójcą.

Zrozumiano? W takim razie zaczynamy…

Evelyn Hardcastle będzie umierać każdego dnia, aż do momentu, gdy ktoś odkryje, kim jest jej zabójca.

Wśród gości zaproszonych do Blackheath jest kilku ludzi, którzy próbują to zrobić. Nie mają równych szans ani równych możliwości. Stale przeżywają ten sam dzień, usiłując rozwiązać zagadkę, lecz każdy wieczór nieubłaganie przeszywa dźwięk wystrzału z rewolweru…

Jeśli Aiden Bishop nie zwycięży w wyścigu o odkrycie tożsamości mordercy, nigdy nie opuści posiadłości. Ma osiem szans: każdego ranka przez osiem dni obudzi się w ciele innego gościa... Jeśli nie uda mu się znaleźć zabójcy, cały cykl zacznie się od początku. I znów będzie musiał odkrywać, kim są jego przeciwnicy i który z nich pod eleganckim ubraniem skrywa śmiertelnie ostry nóż…

Agatha Christie, która triumfalnie wkroczyła w XXI wiek.

Zachwycająca łamigłówka! To najbardziej nieprzewidywalna zagadka kryminalna roku!

Ta książka wprost rozsadza umysł! Jest niezwykle oryginalna i wyjątkowa. Utkwiła mi w głowie na długie tygodnie.

Sophie Hannah

Zzieleniałam z zazdrości! Żałuję, że to nie ja napisałam tę książkę.

Jenny Blackhurst, autorka Zanim pozwolę ci wejść i Czarownice nie płoną

Gdyby Agatha Christie i Terry Pratchett wzięli LSD i uprawiali seks, „Siedem śmierci Evelyn Hardcastle” byłoby ich książkowym dzieckiem urodzonym na pokwasowym tripie. Tragikomiczna, niebywale zawiła, z całą gromadą dziwacznych postaci. To zagadka zamkniętego pokoju, jakiej jeszcze nie było.

Sarah Pinborough, autorka „Co kryją jej oczy”

Stuart Turton jest Szalonym Kapelusznikiem zbrodni. „Siedem śmierci Evelyn Hardcastle” jest inteligentna, wyjątkowa i emocjonująca. Oryginalna i genialna lektura – po prostu ją pochłonęłam!

Ali Land, autorka „Ja. Dobra. Zła”

Wspaniała, wspaniała, wspaniała! Prawdziwe dzieło geniuszu! Niesamowita, wyjątkowa książka, która nieźle namieszała mi w głowie.

Sarah J. Harris

Całkiem jakby Agatha Christie napisała scenariusz do odcinka „Czarnego lustra”. Niezwykle oryginalnie skonstruowana i porywająca powieść pełna niespodziewanych zwrotów akcji.

„Glasgow Herald”

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Genialna, dawno nie czytałam tak wciągającej książki:) . Tak dobra ,że zakupiłam swój egzemplarz:)
  • Jestem raczej rozczarowana iie licząc osadzenia fabuły nie widzę żadnych podobieństwa do Agathy Christie. Dluga, przesadnie zamącona książka z niep­rzek­onuj­ącym­ zakończeniem
  • Za dużo postaci i za dużo dni. W kryminałach uwielbiam sama dochodzić do rozwiązania zagadki, lecz tutaj w pewnym momencie zmęczyła mnie ilość otwartych wątków i oddałam tą rolę głównemu bohaterowi. Podobał mi się klimat miejsca, niektóre charaktery i podziękowania autora dla żony :)
  • Aż do ostatnich stron byłam przekonana, że ocenię ją na 3 gwiazdki, jednak po tym co zrobił autor, w jaki umiejętny sposób poprowadził tę historię totalnie zmieniło moje zdanie. • Całokształt trochę przypomina twórczość Agathy Christie. • Fabuła jest bardzo dobrze opracowana, nie jest sztampowa, ma w sobie coś bardzo unikalnego. • Co do tła historii, czyli prawdopodobnego okresu, w którym dzieje się akcja, trochę mi to nie podeszło. • Oczywiście nie brakuje też nudnych momentów, co sprawiło, że nie płynęło mi się przez nią idealnie.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:The seven deaths of Evelyn Hardcastle
Autor:Stuart Turton
Tłumacz:Łukasz Praski
Wydawcy:Wydawnictwo Albatros (2019-2021) Legimi (2019)
ISBN:978-83-8125-474-8 978-83-8125-488-5 978-83-8125-532-5 978-83-8125-576-9 978-83-8215-096-4 978-83-8125-096-4
Autotagi:audiobooki beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 16 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo