Kryminalne przypadki Matyldy

Autor:
Bożena Mazalik
Lektor:
Donata Cieślik
Wyd. w latach:
2019 - 2019
Wydane w seriach:
Audiobook
Audiobook - Heraclon International
ISBN:
978-83-8116-465-8, 978-83-8116-616-4
978-83-8146-742-1, 978-83-8146-743-8
Autotagi:
audiobooki
CD
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
MP3
powieści
proza
Więcej informacji...
3.0

ZAMEK, NIEBOSZCZYK I JAŁÓWKA – CZYLI JAK MATYLDA SZUKAŁA ŚWIĘTEGO SPOKOJU

Kiedy Matylda zostaje porzucona przed ołtarzem, jedyne, czego potrzebuje, to odrobina samotności. Spotkanie z Władkiem, kolegą szkolnym, kończy się propozycją zamieszkania w jego zamku i Matylda decyduje się z niej skorzystać. Niestety, spokój nie jest jej pisany.

Sarni Dwór to zamek jak z koszmaru – wciąż słychać tajemnicze stukanie, schody skrzypią, drzwi się otwierają… Na domiar złego Matylda odkrywa trupa parobka, zwierzęta z dworskiego gospodarstwa zachowują się niepokojąco, a jej przyjaciółka ląduje w szpitalu. Komisarz policji okazuje się interesującym, aczkolwiek aroganckim mężczyzną. Wydarzenia nabierają tempa, a nieboszczyków przybywa…

***

„»Kryminalne przypadki Matyldy« to coś więcej niż kryminał. To także szczypta romansu i humoru, a to wszystko w budzącej dreszczyk scenerii zamku Sarni Dwór”.

Karolina Sosnowska, Tanayah Czyta

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • W tle powieści Tarnowskie Góry ze swoją atrakcją podziemnych tuneli, legendami i ciekawymi pobliskimi miejscowościami, z przede wszystkim, gdzieś w głuszy leśnej Sarnim Dworem, w którym "ląduje" rzucona przed ołtarzem bohaterka. • Autorka zastosowała narrację pierwszoosobową, więc to Matylda wiedzie nas po swych kryminalnych przypadkach, których jest sporo. • Dla mnie bohaterka jest dość denerwującą postacią, skupioną "na czubku swojego nosa", pakującą się w wieczne tarapaty i ciągle mieszającą się do policyjnego śledztwa. • Ale to wścibstwo bohaterki daje powieści wartką akcję i pewną dozę humoru. Czyta się dość dobrze tę komedię kryminalną.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Bożena Mazalik
Lektor:Donata Cieślik
Redakcja:Mateusz Wielgo
Wydawcy:Zysk i Spółka Wydawnictwo (2019) NASBI (2019) Heraclon International - Storybox.pl (2019) Legimi (2019) ebookpoint BIBLIO (2019)
Serie wydawnicze:Audiobook Audiobook - Heraclon International
ISBN:978-83-8116-465-8 978-83-8116-616-4 978-83-8146-742-1 978-83-8146-743-8
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 16 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo