Amerykańska królowa

Tytuł oryginalny:
American queen
Autor:
Sierra Simone
Tłumacz:
Grzegorz Gołębski
Wydawca:
Wydawnictwo Kobiece Łukasz Kierus (2019)
Wydane w seriach:
Nowy Camelot
Trylogia Nowy Camelot
ISBN:
978-83-65601-49-0
Autotagi:
beletrystyka
druk
książki
powieści
proza
4.0 (2 głosy)

Nikt nie powinien odkryć, co połączyło ją z najważniejszymi osobami w państwie. Kiedy Greer Galloway ma piętnaście lat, spotyka Asha, który kradnie jej pierwszy pocałunek i rozkochuje ją w sobie na długi czas. Kilka lat później poznaje Embry’ego, który zostaje jej pierwszym kochankiem. Wkrótce jeden z nich będzie prezydentem, a drugi wiceprezydentem USA. Ash i Embry są jedynymi mężczyznami w życiu Greer, do których kiedykolwiek coś czuła. Kiedy prezydent Ash prosi Embry’ego, aby ją sprowadził, kobieta ma serce rozdarte na pół. Wkrótce Greer wikła się w sieć sekretów i domysłów, która rodzi skandaliczny związek na najwyższych szczeblach władzy. Jednak nikt nie zdaje sobie sprawy, że jest ktoś, kto obserwuje bacznie każdy ich ruch.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Sierra Simone w pierwszym tomie nowej trylogii Nowy Camelot odkrywa przed czytelnikiem całkiem inny, odważny świat. Sądzę, że książka będzie miała tyle samo przeciwników co fanów, ale tutaj jest o czym dyskutować. • "Amerykańska królowa" to słodko-gorzka opowieść o niecodziennej i niepowszechnej miłości trojga ludzi. Nie są to zwyczajni ludzie, a córka senatora, prezydent i wiceprezydent. Co połączyło tych troje ludzi, do tego stopnia, że postanowili wbrew opinii publicznej, zaryzykować utratą swojego dobrego imienia i stanowiska, i stworzyć miłosny trójkąt? Pomimo tego, że książkę można zaliczyć do odważnej prozy, która jednych zachwyci, a drugich oburzy, jest to niesamowicie klimatyczna i owiana tajemnicą historia, która skrywa i z biegiem stron odkrywa czytelnikowi najbardziej ukrywane ludzkie sekrety, które znajdują się po czarnej stronie duszy. Sierra Simone połączyła wielki świat polityki i władzy na najwyższym szczeblu z mrocznymi upodobaniami seksualnymi. Mocno podkreśla dwuznaczność tej powieści, szokuje i wprawia w osłupienie, ale jednocześnie nie jest zbyt mocno przerysowana i wyolbrzymiona. Napisana ze smakiem, bez zbędnych przeciągnięć akcji. Nadaje się dla czytelników o mocnych nerwach, przesycona erotyzmem i perwersją tylko dla dorosłych czytelników. Dodatkowo fabuła - świat poważnej i decydującej polityki i władzy, która decyduje o życiu i śmierci ludzi, nie jest tylko dodatkiem, a sprawia, że wszystko co się tam dzieje nabiera realnego wymiaru. W przeszłości, po przeczytaniu pewnej książki Sierry Simone, miałam pewne obawy, co do tej książki. Jednak były one całkowicie bezzasadne. Ta powieść wciąga, mocno angażuje nas w wydarzenia, które spotykają bohaterów. Mieszanka uczuć, niepewność, miłość, pożądanie od najmłodszych lat, do tego samego człowieka. Cały ten klimat, który panuje w tym świcie, to wszystko działa na korzyść tej powieści. Cóż, dodać więcej? Świetnie skonstruowana historia, dopracowana w każdym szczególe, która nie opiera się głównie na erotyce, w głównej mierze skupia naszą uwagę na polityce, na tym co się dzieje wokoło bohaterów, dlatego też mamy możliwość dobrego ich poznania. To oryginalna książka, która może wywołać mieszane uczucia, jednak ja lubię takie kontrowersyjne powieści, dlatego miło spędziłam z nią czas. • Sądzę, że wielu z Was pochłonie tę książkę z wypiekami na twarzy i będzie chciało więcej. Ja zdecydowanie czekam na kolejny tom, bo to, jak się zakończyła historia w "Amerykańskiej królowej" daje nam namiastkę tego, co będzie dalej.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo