Pejzaż z Aniołem

Autor:
Magdalena Kordel
Wydawca:
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2018-2020)
Wydane w seriach:
Malownicze
ISBN:
978-83-240-5511-1, 978-83-240-551-1
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.1 (9 głosów)

Daj się otulić ciepłu i magii Świąt. Uwierz, że nigdy nie jest za późno na cuda. W tym roku w życiu Ady wszystko ma się zmienić! Jeden wieczór, jedno spotkanie sprawiają, że marzy tylko o tym, by w te Święta wyjechać jak najdalej. Nie chce pamiętać o Wigilii i Bożym Narodzeniu, które od śmierci taty kojarzą jej się z niepewnością i odrzuceniem. Pragnie ciszy, samotności i spokoju gdzieś w górskiej chacie. Na szczęście jej dawna znajoma Madeleine z radością przyjmie ją w swoim domu niemal na końcu świata. "Gdy zamykała drzwi, nie wiedziała, że właśnie za moment wydarzy się coś, co diametralnie odmieni całe jej życie. Czasem doprawdy niewiele trzeba. Ot, wino, korkociąg, koc i odrobina determinacji. No i szczypta szczęścia. Niby mało, a jednocześnie dla niektórych tak wiele." "Pejzaż z Aniołem" to wzruszająca historia o tym, że warto szukać szczęścia i nigdy nie tracić wiary w lepsze jutro. O tym, że czasem przyda się szczypta magii. Może i ty odnajdziesz ją w Malowniczem?
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Po prostu taka, jaka powinna być. Lekka, przyjemna, pełna wzruszeń i dobroci pomimo smutnej przeszłości w tle.
  • Magdalena Kordel - PEJZAŻ Z ANIOŁEM • I kolejna kontynuacja cyklu "Malownicze" - to tytuł cyklu powieści autorki, ale to też małe, podgórskie miasteczko z plejadą barwnych postaci, np. Miecio i jego koledzy, Leontyna i jej świąteczni goście. • Tam trafia Adrianna, wychowywana w dzieciństwie tylko przez ojca, a po jego śmierci trafiająca pod skrzydła swej nieznanej matki, kobiety oschłej, dbającej tylko o własne potrzeby, zaniedbującej córkę . Ojciec bardzo celebrował święta, natomiast matka w ogóle ich nie uznawała i dlatego świąteczny okres to dla dorosłej Ady ciąg cierpień. Za namową nieznajomego, spotkanego pewnego wieczoru w parku, postanawia spędzić świąteczne dni w górskiej miejscowości. Przyjaciółka namawia ją, by udała się do Magdy, koleżanki ze studiów, prowadzącej w Malowniczym niewielki pensjonat. • Czy Adrianna odnajdzie w końcu upragnione szczęście wśród dobrych ludzi Malowniczego i uniezależni się od egoistycznej matki? POLECAM tę powieść wywołującą i łzy, i radość, pełną emocji i świątecznej magii.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo