"Babskie góry":

kobiecy sposób na trekking, bieganie, skitury oraz rower

Autor:
Natalia Tomasiak
Wydawcy:
Bezdroża (2018)
NASBI (2018)
Grupa Wydawnicza Helion (2018)
ebookpoint BIBLIO (2018)
ISBN:
978-83-283-4380-1, 978-83-283-5468-5
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki

Kiedy ostatnio Twoja stopa stanęła w górach? Przypomnij sobie wakacje z rodzicami, szkolną wycieczkę, studencką wyprawę ze znajomymi, ostatni zdobyty szczyt. Może wahasz się, czy chcesz wrócić do górskich wędrówek, a może nie wyobrażasz sobie bez nich życia? Ta książka jest dla Ciebie pod warunkiem, że jesteś... kobietą.

Choć niektórzy nawet dziś sądzą, że góry nie są dla kobiet, a eskapady w wydaniu płci pięknej to wyprawa w szpilkach na Giewont albo w pełnym makijażu na Spitsbergen, to autorka udowadnia, że kobieta w górach może być szczęśliwa, spełniona i bezpieczna. Jeśli masz wątpliwości dotyczące sprzętu, diety, stroju czy własnych możliwości - ta książka rozwieje je wszystkie. Poznaj tajniki pakowania na górskie wycieczki piesze, biegowe, rowerowe czy skiturowe, przygotowywania apteczki i prowiantu na każdą porę roku.

Nie daj sobie wmówić, że góry to nie jest babska sprawa!

"Od moich znajomych biegaczy coraz częściej słyszę, że uciekają w góry. Mówią, że "klepanie" kilometrów po ulicach już im się znudziło, że hasanie w górskiej scenerii to wyższy stopień wtajemniczenia. Doznania krajobrazowe bez porównania lepsze, trening zdecydowanie ciekawszy i bardziej wymagający. Tych, którzy szykują się do tego typu przebieżek albo chcą zagłębić się w inne górskie aktywności, oddajemy w dobre ręce. Natalia Tomasiak zna się jak mało kto nie tylko na bieganiu po górach, ale i modnych ostatnio skiturach i trekkingu. Dorzuca do kompletu również rower. Ta książka to prawdziwe kompendium wiedzy na temat najbardziej popularnych sportów górskich w kobiecym wydaniu. Polecam lekkie pióro Natalii. Zdolna dziewczyna!"

Krzysztof Łoniewski, "Biegam, bo lubię", Program III Polskiego Radia

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo